Sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, korona virüsü (kovid-19) salgını hakkında alınan tedbirler ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu, "Hiçbir tedbir almaktan çekinmeyiz. Bütün parametreleri izliyoruz. Şu anki durumda Cumartesi Pazar yaklaşık yüzde %95 durumunda eve çekildi. Yarını izleyeceğiz öbür günü izleyeceğiz." dedi. Sokağa çıkma yasağının gelip gelmeyeceğine ilişkin soruya da cevap veren Soylu, Türkiye'de sosyal izolasyonun sağlandığını belirtti. Peki, Türkiye'de  sokağa çıkma yasağı gelecek mi? İşte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yaptığı son dakika açıklamalar.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELECEK Mİ?


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şimdiye kadar alınan tedbirler ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Soylu "Bizim almayacağımız tedbir yoktur. Sabahleyin valilerimizle bir değerlendirme yaptık. Bu değerlendirmeyi de Cumhurbaşkanmıza arz ettik. Son 4-5 gündür Türkiye'de hayat %80 durmuş idi. Şimdi sokağa çıkma yasağı koyulabilir de. Üretim ve tedariğin dışında, sağlık dışında bir izolasyonun sağlandığını söyleyebilirim. Hiçbir tedbir almaktan çekinmeyiz. Bütün parametreleri izliyoruz. Şu anki durumda cumartesi pazar yaklaşık yüzde %95 durumunda eve çekildi. Yarını izleyeceğiz öbür günü izleyeceğiz.

Ekonomi muhakkak etkileyecektir. Dünyanın ekonomileri de etkileniyor. Ülkeler artık kendi ülkeleri içerisinde mi üretim yapacaklar. Bizim için 4 tane konuyu ayakta tutmamız önemli. Sağlık, gıda-hijyen, kamu düzeni ve sosyal izolasyonu sağlamaya çalışıyoruz. Bu 4 konu bizim için önemli. Eğer sağlayamazsak tüm tedbirleri alacağız." dedi

30 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?