Marketlerde yeni yasak!

Kocaeli'de pazar yeri ve marketlere çocukların girişiyle şehirler arası taksi ve internet tabanlı yolcu taşınması yasaklandı.

Kocaeli Valiliğince pazar yerleri ve marketlere çocukların girişi ile internet tabanlı uygulamalar aracılığıyla yolcu taşınması yasaklandı.

Kocaeli Valiliği de il genelinde pazar yeri ve marketlere çocukların girişini yasakladığını açıkladı. Valilik tarafından yapılan açıklamda: " 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi,  Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 27. ve 72. maddeleri, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 28.03.2020 tarih ve 6009 sayılı yazısı gereğince otobüs seferleri 28.03.2020 tarihi saat 17.00’den itibaren durdurulmuş, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile iller arası otobüs seferleri 28.03.2020 tarihi saat17:00'den itibaren Valilik iznine bağlanmış olup, taksi ve benzeri araçların şehirlerarası toplu ulaşım aracına dönüşümüne neden olacak ya da internet tabanlı uygulamalar (yol arkadaşlığı vb.) vasıtasıyla yolcu alınmasına yönelik her türlü durumun önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınmasına, marketlerde olduğu gibi pazar yerlerine de çocukların alınmamasının uygun olacağına oy birliği ile karar verilmiştir." denildi.

29 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?