Rektör Hülagü, KOÜ'nün yeni sistemini duyurdu

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, uzaktan eğitimle ilgili merak edilen yeni sistemi açıkladı.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı. 

GEÇİCİ BİR SÜRE

Rektör Hülagü, açıklamasında şunları dile getirdi; “Şu an ülkemiz koronavirüs pandemisi nedeniyle olağanüstü bir dönem yaşamaktadır. İlk kez böyle bir ciddi ve hayatı tehdit eden durum nedeniyle eğitim ve öğretime geçici bir süre ara verilmiştir. Daha önce UZEM merkezimiz 20.000 civarı öğrencimize, belli bir kısım dersleri ESD seçmeli olarak vermekteydi. Takdir edersiniz ki tüm derslerin elektronik ortamda yapılmasının imkanı yoktur. Örneğin Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fak., Güzel Sanatlar Fak., Konservatuar, Mühendisliğin uygulamalı lab. ve staj dersleri gibi vs..

"SİSTEME YÜKLENECEK"

Yönetim olarak uygulamalı derslerin dışında kalanların elektronik ortamda anlatılabilmelerini sağlamayı planladık. Tüm hocalarımıza dersleri video konferans şeklinde hazırlamaları talimatını verdik ve hazırlıklar hızla tamamlanıp sisteme
yüklenecektir. Ayrıca hocalarımızla dersle yönetim olarak uygulamalı derslerin dışında kalanların elektronik ortamda
anlatılabilmelerini sağlamayı planladık. 

KARANTİNAYA DİKKAT

Mutlaka her şey tam olmayabilir ve eksikliklerimiz olacaktır ama bu zorlu süreci inşallah el birliği ile çözeceğiz. Üniversite açılınca staj uygulamalarını ve laboratuvar çalışmalarını yoğunlaştırılmış olarak gerekirse, yaz okulu şeklinde yapacağız hiçbir şekilde sizi mağdur etmeyeceğiz. İnsan hayatı hepimiz için önemli. Kadim kültürümüz ve inancımız yaşlılara sahip çıkmayı ve hürmet ettirmeyi bize vazife kılmıştır. Onlara zarar vermemek için sosyal izalosyona ve karantinaya çok dikkat etmemiz gerekiyor.

"GENETİK KODLARIMIZ"

Devletimiz sosyal devlet olma bilincinde tüm önlemleri almaktadır. Dünyanın hiçbir sağlık sistemi böyle bir hastalığın yayılımını yavaşlatmadan baş etmesi mümkün değildir. Sevdiklerimizin hayatına mal olacak sorumsuz hareketlerden kaçınalım. Onlar dünyaya geliş nedenimiz onlar bizim genetik kodlarımız.”

25 Mart 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?