Nuket Özcan’dan Dilek Yalçın’a suç duyurusu

İzmit Tarih Koridoru Derneği Başkanı Nuket Özcan, evine izinsiz girdiğini belirten İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın hakkında suç duyurusunda bulundu

İzmit’in en eski yerleşim merkezi Orhan Mahallesi’nden başlayıp Kasr-ı Hümayun’a (Av Köşkü) kadar uzanan tarih koridorunu korumak ve bölge hakkında kültürel ve akademik çalışmalar yapmak için kurulan ve bugüne kadar yaptığı sosyal faaliyetlerle adından söz ettiren İzmit Tarih Koridoru Derneği Başkanı Nuket Özcan, evine izinsiz giren İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın hakkında suç duyurusunda bulundu.

"GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAK"

Yalçın’ı izinsiz evine girmekle suçlayan Özcan şu ifadeleri kullandı; “İzmit Hacıhasan Mahallesi’nde bulunan evime şoförü ile gelen Dilek Yalçın, evde bulunan yardımcımın kapıyı açması ve müdahale etmesine rağmen ayakkabıları ile eve girerek 1. kata çıktı. Karşısında beni görünce ‘-Size beni bu kadınla karşı karşıya getirmeyin demedin mi?’ diyerek yanındaki şoförüne seslendi. Kendisine de ifade ettiğim gibi, evime geldiğinde kimi bulmayıdüşünüyordu bilmiyorum. Tepkim sonrası Yeşil Konak’a gitmek istediğini evime yanlışlıkla girdiğini söyledi. İzmit Belediyesi Kültürden Sorumlu Başkan Yardımcısının Yeşil Konak’ın adresini bilmiyor olması çok acıdır ve bu şekilde evime gelmesi görevi kötüye kullanmaktır.

"KABUL ETMİYORUZ"

Ama doğruyu ifade etmiyorsa evime bu şekilde izinsiz girmesi bir suç ve bu durum Sırrı Paşa Konağı kamera kayıtları ile tespit edilebilir. Bu suçun da karşılığını hukuk önünde almasını istiyorum. Kendisi şahsımdan bir özür bile dilemedi. Eğer özür dilemiş olsaydı konu bu noktaya gelmezdi. Aslında bu baskılar son zamanda şahsıma ve temsil ettiğim derneğe karşı devam ediyor. Yalan, yanlış tutanaklar ve gazetecileri yanıltarak haber yaptırarak beni ve derneğimizi yıpratmak ve itibarsızlaştırmak için uğraşıyorlar. Şahsım ve derneğimiz hakkında çıkan tüm haberleri tekzip ettik. Tarih Koridoru’nda temizlik, bakım bile yapmıyorlar. Servis araçları, kamyonları buraya yönlendirip belediye garajı gibi kullanıyorlar. İzmit Tarih Koridoru Derneği, bu mahallenin insanları tarafından kuruldu. İzmitli bile olmayan birilerinin gelip burada keyfi tasarruflarda bulunmasını kabul etmiyoruz."

20 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?