Ekonomiye can suyu

Koronavirüs salgınının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 19 madde şeklinde yayınlamış olduğu ekonomi paketini ilimizdeki oda başkanları gazetemize değerlendirdi

Şermin Özcan
Şermin Özcan Tüm Haberleri

100 MİLYAR TL’LİK KAYNAK

İlimizde faaliyet gösteren Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli Sanayi Odası, Körfez Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Deniz Ticaret Odası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Alınan ekonomi önlemleri çerçevesinde açıklama yapan oda başkanları toplam 100 Milyar TL’lik kaynak oluşturan tedbir paketinin gerek ilimiz gerekse yurt çapında ne derece yeterli olduğu yönünde görüş bildirdi.

“BEKLENTİLERİMİZLE ÖRTÜŞTÜ”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Durmuş, “Sayın Cumhurbaşkanımızın koronavirüs nedeniyle alınan önlemler sonrası mağdur olan esnafı rahatlatmak amacıyla açıkladığı ekonomik tedbirleri bugün için yeterli buluyoruz” dedi. Öte yandan açıklamalarda bulunan KOTO Başkanı Necmi Bulut, “Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan ekonomi paketi de bizim beklentilerimizle yüzde 90 oranında örtüşüyor” şeklinde konuştu.

“KORUMA KALKANI”

Tedbirleri yerinde olarak gören KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Bu önlemlerin pozitif etkilerini göreceğimize inanıyoruz” dedi. Öte yandan KTO Başkanı Recep Öztürk, “Tedbir paketi üretim, ticaret ve istihdamın yara almadan devamını sağlayacaktır” diye konuştu. Son olarak DTO Başkanı Vedat Doğusel, “Denizcilik camiası olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan paketi gerçekten bir ekonomide koruma kalkanı olarak görüyor ve desteklediğimizi ifade etmek istiyoruz” dedi.

19 Mart 2020 - Gündem

Muhabir Şermin Özcan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?