Eczacılar Odası’ndan koronavirüs tedbiri

Dünya ve ülke gündemini oluşturan koronavirüs salgını nedeni ile Kocaeli Eczacı Odası Başkanı Bilal Arpacı da meslektaşlarına ve vatandaşlara uyarılarda bulundu

Kocaeli Eczacı Odası Başkanı Bilal Arpacı, dünya ve ülke gündemini oluşturan koronavirüs salgını nedeni ile meslektaşlarına ve vatandaşlara uyarılarda bulundu. Arpacı tarafından açıklanan tedbirlerde ise eczane çalışanları hariç 3 kişiden fazla kişinin bekleme yapmaması gibi çok sayıda uyarıcı madde yer aldı.

“1 METRE MESAFEYE ÖZEN GÖSTERİN”

Meslektaşlarına ve vatandaşlara koronavirüs konusunda uyarılarda bulunan Eczacı Odası Başkanı Bilal Arpacı, alınması gereken tedbirleri şöyle sıraladı: “Sevgili hastalar eczanelerimizden ilaç hizmetini sağlıklı bir şekilde alabilmeniz için ve sizlerin sağlığını da korumak adına bir dizi önlemleri hayata geçirdiğimizi duyurmak istiyorum. Şimdiden anlayışınız için teşekkür ederim.  Eczaneler kapalı mekanlar olması sebebiyle eczane içinde çalışanlar hariç olmak kaydıyla 3 kişiden fazla kişinin bekleme yapmasını istemiyoruz. Eczane dışında sıranızı beklemeniz sizin ve çalışanlarımızın sağlığı için önemlidir. Eczane içinde hastalarla ve çalışanlarla aranızda 1 metre ara bırakmaya özen gösterin.  Eczane içinde tezgah banko gibi alanlara mümkün olduğunca temas etmeyin.

“KALEMLERİNİZİ YANINIZDA GETİRİN”

Reçetelerinizin kağıt olması durumunda sizlerden imza alacağımız için tükenmez kalemlerinizi yanınızda getirin. Parayla hastalığın bulaşmasını engellemek için temassız özellikli kredi kartlarını kullanmaya özen gösterin nöbetçi eczanelerden hizmet almak için başvurduğunuzda mümkün olduğunca eczane dışında sıranızın gelmesini bekleyin. Eczanelerimiz temizlenirken bizlere yardımcı olun. Eczacılarımızın ve çalışanlarımızın aldıkları önlemeleri yadırgamayın ve sağlığınız için uygulamalara riayet edin  hizmetlerimizin sürdürebilir olması ve sizlere ulaşabilmesi için eczacınıza güvenin. Ayrıca kronik hastalıkları olan hastalarımız raporlarının olması durumunda aile hekimlerine başvurmadan eczanelerimize başvurarak ilaçlarını alabilirler.  En yakın sağlık danışmanınızın eczacınız olduğunu hatırlatıyor, sizlere yaptıkları uyarılara uymanızın geleceğimiz ve geleceğiniz açısından çok önemli olduğuna dikkat çekmek istiyorum.”

18 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?