Koronavirüs testi Kocaeli'de yapılıyor mu?

Türkiye'de koronavirüsün etkisini göstermesinin üzerine Sağlık Bakanlığı, ülke genelinde hastaların başvurabileceği 25 hastanenin isimlerini açıkladı.

Çin'in Vuhan kentinde başlayıp dünyaya yayılan ve salgın olarak ilan edilen yeni tip koronavirüs, Türkiye'de de görüldü. Ülkemizde vaka sayısının ikiye yükselmesi üzerine Sağlık Bakanlığı hastane listesini yayınlayarak koronavirüs hastalarının başvurabileceği noktaları belirtti.

LİSTEDE KOCAELİ YOK

Sağlık Bakanlığı'ndan geldi. Bakanlık, yayınladığı liste ile Türkiye genelinde koronavirüs hastalarının başvurabileceği hastaneleri açıkladı. Listede Kocaeli’den hiçbir hastane yer almadı.

İŞTE O HASTANELER

Adana Şehir Hastanesi - Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Ankara Şehir Hastanesi - Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Bursa Şehir Hastanesi - Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi - Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Eskişehir Şehir Hastanesi - Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Isparta Şehir Hastanesi - Kartal Dr. Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi - İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi - İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi - İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi - İzmir Dr. Suat Ceren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Kayseri Şehir Hastanesi - Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Yozgat Şehir Hastanesi.

13 Mart 2020 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?