Proje çalışmaları hız kesmiyor

Kartepe Kent Meydanı Camii ve Kütüphanesi yapım çalışmaları hızla devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, Kartepe Belediyesi ve Hayırsever İşadamı Yıldız Entegre Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Yıldız tarafından yaptırılan Kartepe Kent Meydanı Camii ve Kütüphanesi yapım çalışmaları sürüyor. Cami yapımını yakından takip eden Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte projenin son durumunu değerlendirildi.   

SOSYAL MERKEZ

Proje hakkında konuşan Kartepe Belediye Başkanı Kocaman “Kartepemizde gençler başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin faydalanabileceği Kartepe Kent Kütüphanesi'nin plan proje ve inşaat çalışmalarını titizlikle takip ediyoruz. Hem kitap okuma merkezi hem de sosyal mekan olarak hizmet verecek kütüphanemizde çeşitli eğitim programları ile genç kardeşimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak etkinliklere de yer vereceğiz” açıklamasında bulundu.  

KENT MEYDANI 

Kartepe Kent Meydanı Camii bodrum katı, zemin katı, mahfil katı olmak üzere üç kattan oluşacak. Toplam ibadet alanı 2 bin 265 metrekare olarak planlandı. Zemin katta bulunan ibadet alanı; bin 375 metrekare, son cemaat alanı; 325 metrekare ve mahfil katı 565 metrekaredir. Camide 3 bin 235 kişi aynı anda ibadet edebilecek. Caminin toplam inşaat alanı 5 bin 250 metrekaredir. Bin 814 metrekareden oluşan bodrum katta; Çok Amaçlı Salon, Kütüphane, 10 adet Derslik, İmam Odası, Teknik Oda, Kazan Dairesi, 3 adet Depo, Bay, Bayan Şadırvan ve WC’lerden oluşacak. 2 bin 467 metrekareden oluşan zemin katta ibadet alanı, Son Cemaat ve Ayakkabılık Bölümü. 967 metrekareden oluşan Mahfil Katta; İbadet Alanı yer alacak.

13 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?