Tarhan, "Balık tutacakların sesleri çıkmadı"

Dilovası Dilderesi ıslah çalışmaları 2014 yılında başlamış ve temel atma töreninde çalışmaların 2017 yılının Mart ayında bitirileceği açıklanmıştı. Temel atma töreninin üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen bitirilemeyen ıslah çalışmalarını TBMM gündemine taşıyan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan her seçim vaat olarak gündeme getirilen Dilderesi ıslah çalışmalarını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye sordu.

2014 yılında başlayan Dilovası Dilderesi ıslah çalışmalarının 6 yıl geçmesine rağmen bitmediğine dikkat çekerek durumu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye sordu. Sorunların çözülmediğini dile getiren CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, "Maalesef Kocaeli’nin sorunlarını çözecek sonuca ulaştıracak bir yönetim yok, bu beceriye sahip değiller. Onlarca konuda söz verilip, sonrasında bu projelerin sonu getirilemiyor. Seçim dönemlerinde Dilderesi’nde balık tutacaklarını açıklayanların seçimler sonrasında sesleri çıkmadı. Sürekli tarihler veriliyor ancak Kocaeli de değişen bir şey olmuyor" dedi.

"3 SEÇİM BİTTİ ÇALIŞMALAR BİTMEDİ"

 

Açıklama yapan Tarhan, "Fabrika ve esnaf mahallerinin taşkın ve rüsubat zararlarından korunması için, dönemin Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından birlikte gerçekleştirilen Dilderesi Islahına ilişkin temeli atma töreninin üzerinden 6 yıl geçti. Bir türlü bitirilemeyen çalışmalar her seçim döneminde gündeme getirilirken bitiş tarihi de sürekli olarak değiştirildi. İlk olarak Mart 2017 tarihinde bitirileceği açıklanan Dilderesi Islahında çalışmalar kaplumbağa hızında ilerleyince çalışmalar da bitirilemedi" ifadelerini kullandı.

"TARİHLER BİR TÜRLÜ TUTMADI"

 

Konuyu Meclis gündemine taşıyan Tarhan, en son 2019 yılı sonunda bitirileceği açıklanan ıslah çalışmalarının neden hala bitirilemediğini sordu. Tarhan, "Seçim dönemlerinde Dilderesi’nde balık tutacaklarını açıklayanların seçimler sonrasında sesleri çıkmadı" diyerek, “Sürekli tarihler veriliyor ancak Kocaeli de değişen bir şey olmuyor” dedi.

"SÖZ VERİLİP SONU GETİRİLMİYOR"

Kandıra duble yolunun akıbetinin de farklı olmadığına dikkat çeken Tarhan, “2016 yılında temel attılar 2018 yılında bitirilecek dediler. Bugün bakıyoruz ortada bir duble yol yok tekrar ihalesine gidileceği müjdelenen bir Kandıra duble yolu var. Maalesef Kocaeli’nin sorunlarını çözecek sonuca ulaştıracak bir yönetim yok, bu beceriye sahip değiller. Onlarca konuda söz verilip, sonrasında bu projelerin sonu getirilemiyor” şeklinde konuştu.

12 Mart 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?