Bilgi Köprüsü’nde Montessori eğitmen eğitimi

İlimizde uluslararası akreditasyona sahip American Montessori Society (AMS) üyesi ve Montessori eğitiminde öncü olan Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu bir ilke daha imza atıyor

Dünyada 3-6 yaş arası çocukların okul öncesi eğitiminde en yaygın ve kabul edilir eğitim sistemi olan Montessori Eğitimi’ni, Kocaeli’de ilk uygulayan ve 5 yıldır kesintisiz AMD üyesi olan Özel Bilgi Köprüsü, Türkiye’de çok az noktada bulunan Eğitimci Eğitmeni Kursları’nı ilimizde başlatıyor.

SERTİFİKA VERİLECEK


Kocaeli Üniversitesi ile işbirliği halinde yapılacak programa katılan eğitimcilere Montessori Sertifikası verilecek. Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Korkmaz ile Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Öznur Gökkaya, önceki gün işbirliği protokolünü imzaladı.

KÜÇÜK YAŞTA HAZIRLIK


İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak’ta bulunan Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu Kurucu Temsilcisi Sadiye Büyükada, 3-6 yaş eğitimin üniversite basamağına kadar etkili olduğunu, çocuğun bu hassas dönemlerinin kaçırılmaması gerektiğini belirtti. Büyükada, “İlimize böyle bir uygulamayı kazandıracak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Okul öncesi kurumlarda Montessori sertifikasıyla eğitim vermek isteyen öğretmenlerimiz artık il dışında kurs aramak zorunda kalmayacak” ifadelerine yer verdi.

“FIRSAT SUNACAK”


Montessori eğitim ortamlarında çocukların kendi hızlarına göre gelişim gösterdiğine değinen Büyükada, “Materyal sayesinde somut tecrübeler kazanarak zihin gelişimi sağlanır. Kendine güvenen, sorumluluk sahibi, yardımsever, merhamet duygusu gelişmiş, akademik, duygusal, fiziksel, zihinsel, sosyal gelişimi tamamlamış bireyler olarak yetişirler. Çocuk eğitimlerinin yanı sıra Kocaeli’de önder kurum olma misyonunu üstlenmiş olan Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu şimdi bu alanda eğitim almak isteyen eğitimcilere fırsat sunacak” diye konuştu.

EĞİTİM VERİLECEK


Eğitimci Eğitimi, Yaz Eğitim Programı sürecinde, 29 Haziran-29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. KOÜ Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Ana Bilim Dalı Dekanı Prof. Dr. Elif Çelebi Öncü, Öğretim görevlileri Ayşe Hicret Güdük ve Esra Ünlüer, Bilgi Köprüsü Montessori Eğitimcileri Sadiye Büyükada, Merve Korkmaz ve Sanat Eğitimi Öğretmeni Gülsev Avcıl tarafından öğretmenlere eğitim verilecek.

11 Mart 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?