Azerbaycan Evi, resmi tanınan tek dernek oldu

Derince Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Volkan Aydemir, Azerbaycan Diaspora Bakanlığı tarafından Kocaeli’de resmi tanınan tek dernek olma unvanını kazandı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak faaliyetlerde bulunan ve Türk-Azerbaycan Diaspora Teşkilatları ile ortak projeler yürüten Azerbaycan Diaspora Bakanlığı, Türkiye’de bulunan teşkilat listesini güncelledi. İlimizden sadece Kocaeli Derince Derneği’nin resmi muhatap olarak kabul edildiği liste bakanlık tarafından resmi internet sitesinde yayınlandı.

"İLK GÜNKÜ CİDDİYETLE"

Konuyla ilgili konuşan Derince Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Volkan Aydemir, “Ben ve arkadaşlarım Kocaeli’nin dışında da yıllardır fikri olarak, özellikle ermeni diasporası karşısında uzun mesafeler kat ettik. Şahsım açısından ve Türk dünyası için çok önemli olan bu görevi, yola çıktığım ilk günkü ciddiyetle devam ettirmeyi düşünüyorum. Yeni dönemde Azerbaycan Diaspora Bakanlığının Türkiye Masası Genel Müdürlüğü ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti Turizm ve Kültür Bakanlığı Yurtdışı Türkler Topluluğu ve Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile ortak projeler ile genele yayılan faaliyetler planlamaktayız” dedi.

10 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?