Bin 536 personele 'KAAN' eğitimi

İl Emniyet Müdürlüğü ve Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı’nın ortak çalışması neticesinde Kocaeli'deki stratejik önem taşıyan yerler ve önemli noktalarda görev yapan güvenlik personellerine, Özel Güvenlik Hukuku, Genel Kolluk-Özel Güvenlik İlişkileri ve İletişim, Genel Kolluk- Özel Güvenlik İşbirliği ve Koordinasyon (KAAN) Uygulaması kapsamında eğitim verildi

İl  Emniyet Müdürlüğü ve Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı’nın ortak çalışmasıyla ilimizdeki stratejik önem arz eden yerler ve önemli  noktalarda görev yapan güvenlik personellerine, KAAN projesi kapsamında eğitim verildi.

ÖNLEM ALDIRMAK MAKSADIYLA

Proje havaalanı, belediyeler, alışveriş merkezleri, kamu ve özel hastaneler, kamu üniversiteleri, park ve bahçeler, vapur iskeleleri, hipodrom, organize sanayi bölgeleri ile raylı sistem ve otogarlarda görev yapan özel güvenlik görevlileri ile genel kolluk personeli arasındaki işbirliğini sağlamak, amacına uygun etkin, verimli, denetlenebilir sürdürülebilir ve ölçülebilir güvenlik hizmetleri sunmak, olay meydana gelmeden suçu önlemek, meydana gelen olaylarda ise hızlı bir şekilde genel kolluk gözetim ve denetiminde gerekli önlemleri almak ve aldırmak maksadıyla  hayata geçirildi.

EĞİTİM VERİLDİ

Proje kapsamında kolluk kuvvetleri ve özel güvenlik görevlilerine, KAAN uygulaması kapsamında güvenlik farkındalığı, asayiş, narkotik ve terör konularında eğitim verildi. Toplam 104 genel kolluk personeli ile ilgili kurum ve kuruluşların 151 tepe yöneticisi ve  bin 536 özel güvenlik görevlisine verilen eğitim ile yapılan iş birliği suç ve suçlularla daha etkin bir mücadele amaçlanıyor.

09 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?