Karakadılar, "Demokrasimiz nefes alamıyor"

CHP İl Gençlik Kolları Kongresinde konuşan başkan adayı Zeki Karakadılar," Demokrasimiz nefes almıyor" ifadelerini kullandı

Şermin Özcan
Şermin Özcan Tüm Haberleri

Partililerin yoğun ilgi gösterdiği İl Gençlik Kolları Kongresi’ne mevcut İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız başta olmak üzere adaylar Salih Zeki Karakadılar ve Dilşat Hasret Haczeyni, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, eski Milletvekili Bekir Yurdagül, İl Başkanı Harun Yıldızlı, eski İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ile diğer ilçe başkanları, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, ilçe gençlik kolları başkan ve üyeleri ile partililer katılım sağladı. Kongrede adaylık konuşmasını yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, "Yarınlarımız, çocuklarımız, halkımız ve Cumhuriyetimiz için hep birlikte kaygılanıyoruz. Cumhuriyet’e, Atatürk ilke ve devrimlerine düşman tek adam rejiminin, ülkemizi getirdiği nokta ortada. Demokrasimiz nefes alamıyor, Türkiye yönetilemiyor. AK Parti iktidarı demek, pahalılık demektir, işsizlik demektir" dedi.

“AĞIR GÜNLER”


11 ilçe gençlik kollarının desteğini alarak başkanlığa aday olan İl Gençlik Kolları Başkan Adayı Zeki Karakadılar, “Bu zorlu yarışta yanımda olacak, beni yüreklendirecek, bana ve ülkesine sahip çıkacak yol arkadaşlarım. Sefayı değil cefayı paylaşmak için bir arada olduğumuz gençlik örgütümüzün değerli üyeleri hepiniz hoş geldiniz. Ülkemiz içte ve dışta çok ağır günler yaşıyor. Yarınlarımız, çocuklarımız, halkımız ve Cumhuriyetimiz için hep birlikte kaygılanıyoruz. Cumhuriyet’e, Atatürk ilke ve devrimlerine düşman tek adam rejiminin, ülkemizi getirdiği nokta ortada. Demokrasimiz nefes alamıyor, Türkiye yönetilemiyor. AK Parti iktidarı demek, pahalılık demektir, işsizlik demektir. AK Parti iktidarı demek, borç batağına sürüklenen esnaf, emeklilikte yaşa takılmak demektir. emekçi halkımız için, çaresizlik demektir, darbeci cemaatler, tecavüzcü tarikatlar, demektir, failleri bulunamayan patlamalar, cinayetler ve savaş demektir" ifadelerini kullandı.

"SALTANATLAR ÇÖKER"


Devamında Karakadılar, "Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi 17 yıllık AK Parti iktidarında 'Cepleri için çalıştılar, vatandaş için değil, cepleri için çalıştılar, fakir fukara için değil, cepleri için çalıştılar, yakınları için, dünürleri için, oğulları için, torunları için çalıştılar, halkımız için değil. Bizim, bu ülkenin deresini dağını taşını talan edenlerle, kadınlarımızı yok sayıp, onları evlerine kapatmak isteyen, katleden anlayışla, işçinin, emekçinin kazandığı üç kuruşu çok görüp, kendi tosuncuklarının vergi borcunu silenlerle kavgamız var. Gençlerin neredeyse yüzde 35’i işsiz. Çalışamayan ve okumayan 6 milyon genç var. Üniversite mezunu işsizler 15 yılda 10 kat arttı. Her 100 üniversite mezunundan 26’sı işsiz" dedi.

"VIZ GELİR"


"Müsrif saray rejiminin, başarısız ekonomi politikalarının bir sonucu olarak, çaresiz kalan insanlar intihara sürükleniyor, yuvalar dağılıyor" diyen Karakadılar, "Bu düzeni reddediyoruz. Başka bir Türkiye’nin mümkün olduğunu, bu halk saray bezirganlarına gösterecektir. Hep birlikte göstereceğiz. Evet, AK Parti 17 yıldır iktidarda çok güçlendi, devleti ele geçirdi. Ama çok daha önemli bir gerçek daha var. Hedeflediği toplumu inşa edemedi. Edemeyecek. AK Parti ve onun temsil ettiklerine itiraz eden milyonlar var. Biz varız, o duvar vız gelir bize. Bizim kuvvetimizdeki hız, ne bir din adamının dumanlı vaadinden, ne de bir hülyanın gönlü yakışındandır. O yalnız tarihin o durdurulmaz akışındandır. Partimize, kentimize ve geleceğimize sahip çıkmak için, yapılacak seçimlerde, genelde ve yerelde iktidarımızı sağlamak iddiamıza katkıda bulunmak üzere aday oldum" şeklinde konuştu.

"PARTİMİZİN NAMUSUDUR"


Devamında Karakadılar, "Nazım’ın dediği gibi kellemi orta yere koyarak, yüreğimi yumruklarımın içine alıp, yürekten gülerek giriyorum bu mücadeleye. Tek talebim, dost omuzlarınızı yanımda hissetmek. Artık, örgütümüzün beklentilerinin karşılanması zamanıdır. Örgütümüz ne istiyor? Tüm yerel yönetimlerde liyakat istiyor, hak istiyor, adalet istiyor. Cumhuriyet Halk Partililer emeklerinin karşılığını istiyor. Bizim için emek en yüce değerdir. Liyakat, partimizin namusudur. Partimize yeni bir nefes ve yeni ufuklar açmanın çabası içinde olacağız. Bir kez daha ifade etmek istiyorum ki, bizim sorunumuz yol yürüdüklerimizle değil, yolunu kaybedenlerle" dedi.

“ADALET YÜRÜYÜŞÇÜLERİYİZ”


"Bu güzelim ülkeyi dünyaya rezil edenlerle bizler adil bir yaşam hakkı için buradayız. Bizim derdimiz, özgürce, kardeşçe yaşadığımız, zenginleşen, zenginliklerini hakça paylaşan, eşit, demokratik, laik, tam bağımsız Türkiye’yi yeniden kurmak için buradayız. Bizler, bu toprakların mücadele tarihine, devrimci mirasına sonuna kadar sahip çıkanlarız. Darağacına giderken tam bağımsız demokratik Türkiye diye haykıran Denizleriz, 1 Mayıs 1977’de Taksim’de öldürülen devrimcileriz. Madımak’ta, Çorum’da, Maraş’ta yakılan canlarız, 12 Eylül faşizminin 17 yaşında idam ettiği Erdal Erenleriz, Gezi eylemlerinde meydanları dolduran, ardından can verenleriz. Ali İsmail Korkmaz’ız, Berkin Elvan’ız. 10 Ekim’de katledilen barış güvercinleriyiz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde, hak hukuk adalet sloganıyla yollara dökülen adalet yürüyüşçüleriyiz" şeklinde konuştu.

"İKTİDAR YAPMA AMACIYLA"


Son olarak Karakadılar, "Ali İsmail Korkmaz’ız, Berkin Elvan’ız. 10 Ekim’de katledilen barış güvercinleriyiz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde, hak hukuk adalet sloganıyla yollara dökülen adalet yürüyüşçüleriyiz.Yarının kurucusuyuz, bu durmadan akan, yıkıp yapan akışın çizgilenmiş sesiyiz. Biz, adımlarını tarihin akışına uyduran, temelleri çöken emperyalizme vuran, yarını kuranlarız. Bu duygu ve düşüncelerle Gençlik Örgütleri İl Kongremizi selamlıyor, yine birlikte yürümek, Cumhuriyet Halk Partimizi iktidar yapma amacıyla birlikte çalışmak için desteklerinizi bekliyor. Yaşasın onurlu mücadelemiz" diyerek sözlerini noktaladı.

08 Mart 2020 - Siyaset

Muhabir Şermin Özcan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?