Mutlu, “Fatma Hanım çığırtkanlık yapmadan davranmalı”

Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Zafer Mutlu, yaptığı toplantıda gündemin ana maddesi olan İzmit Belediyesi mart ayı meclisinde yaşanan tartışmaları ele aldı.

Şermin Özcan
Şermin Özcan Tüm Haberleri

Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, haftalık olağan toplantısında son dönemde kent gündeminin odak noktası olarak yer alan İzmit Belediyesi meclisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Parti il binasında yapılan toplantıda mecliste yaşanan tartışmalara değinen Mutlu, “ AK Parti kıl payı kaybettiği yerlerde çalışmaları sabote edecek işler yapıyor. Fatma Hanım bunu göz önüne alarak çığırtkanlık yapmadan davranmalı. Aksi takdirde haklı olsa bile hakkını kaybediyor” dedi.

“BÜYÜK DESTANLAR YAZARIZ”

Ülke gündemine ilişkin konuşan Mutlu, “İçinde bulunduğumuz şartlar olağanüstü şartlar. Ülkemiz Suriye ile yaşadığı sıkıntılı süreç, savaş ortamı, mültecilerin oluşturduğu ciddi sıkıntılar, işsizliğin ve dövizin alıp başını gitmesi artık ciddi derecede hissediliyor. Hem TBMM’de hem İzmit Meclisi’nde yaşananlar bu sıkıntılar üzerine bizi iyice üzmüştür. Hiç olmadığı kadar birlik olmamız gereken şu dönemde, iktidar ve muhalefet hala uzlaşma kültüründen çok uzakta. Bu millet geçmişte her türlü problemin üstesinden gelmiştir ama bunu uzlaşı kültürüyle sağlayabilmiştir. Biz kurtuluş savaşını nasıl bir destanla başardıysak bugünde büyük destanlar yazarız. Ancak öncelikli olarak dayanışma ve birlik beraberliğin temsil edilmesi gerekiyor. Hem yerelde hem genelde parti temsilcilerinin birbirlerine ağır hakaretler etmesi daha fazla sıkıntı yaratıyor” şeklinde konuştu.

“SİYASİ ÇEKİŞMELERİ BİR KENARA BIRAKIN”

“Biz iki ilçede ana muhalefetteyiz” diyen Mutlu, “Bu meselelere halka hizmet olarak bakıyoruz. Eğer halkımıza katkı sağlayacak bir şey varsa en büyük destekçisi biz olduk. İstismar var ise de karşı gelip gerekçelerini halka anlattık. Biz şehrimize nasıl layık olabiliriz anlayışıyla meselelere yaklaştık. İçinde bulunduğumuz bu şartlarda lütfen gündelik siyasi çekişmeleri bir kenara bırakıp, bu ağır şartlardan nasıl çıkabileceğimiz çözümünü arayalım” ifadelerini kullandı.

“HAKKINI KAYBEDİYOR”

İzmit Belediye Meclisi’nde yaşananları değerlendiren Mutlu, “Fatma hanımın haklı olduğu durumlar var, fakat fevri davranarak sinirli hareketlerle haklı olduğu meselede tepki çekiyor. Daha sakin ve itidalli davranması gerekiyor. AK Parti kıl payı kaybettiği yerlerde çalışmaları sabote edecek işler yapıyor. Fatma Hanım bunu göz önüne alarak çığırtkanlık yapmadan davranmalı. Aksi takdirde haklı olsa bile hakkını kaybediyor. Kocaeli halkı yaşananları dikkatle takip ediyor. Bu durumları ülke gündemine taşımaya çalışmanın gereği yok” açıklamalarında bulundu.

06 Mart 2020 - Siyaset

Muhabir Şermin Özcan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?