Taştekin, "Siyasi şova izin vermeyiz"

İzmit Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Güzin Taştekin, belediye kaynağıyla Kocaeli geneline siyasi mesaj atılmasının hesabını soracaklarını belirterek, “Halkın parasıyla siyasi şov yapılmasına izin vermeyiz” dedi.

İzmit Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Güzin Taştekin, son dönemde belediyenin halka duyuru yapmak amacıyla kullanılan kısa mesaj hattının İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından keyfi kullanıldığına dikkat çekti.

1 MİLYON 593 BİN KİŞİ

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Taştekin, “İzmit Belediyesi'ni yönetenler geçen hafta bugüne kadar hiç görülmemiş ve şık olmayan bir uygulamayla İzmit Belediye Başkanının kendi görüş ve yorumlarını içeren cep telefonu mesajı Kocaeli’nin tamamına gönderildi. Kocaeli’de 1 milyon 953 bin kişi yaşıyor. Üstelik gönderilen mesaj o kadar uzundu ki, en az iki mesaj hakkını kapsıyordu. Bu da yaklaşık 4 milyon kısa mesaj hakkı demektir. Daha önce de çok gereksiz, halka belediyenin işleyişi ve faaliyetleri hakkında bilgi vermekten çok siyasi içerikli mesajlar gönderilmişti" ifadeleribi kullandı. 

"KEYFİ İŞLER SON BULMALI"

"Günümüzde sosyal medya var. Basın-yayın organları var" diyen Taştekin, "Her gün buralardan açıklamalar yapılırken, kısa mesaj sisteminin bu tür keyfi işler için kullanılmasını yanlış buluyoruz. Sonuçta bunun parası milletin ödediği vergilerden çıkıyor. Her fırsatta tasarrufu dilinden düşürmeyenlerin, aslında ne kadar savurgan ve halkın parasına karşı sorumsuz olduğunu anlamak mümkün. Birileri bunun hesabını vermelidir. Kısa mesaj sistemine hangi kaynaktan, ne kadar harcandığı açıklanmalıdır. Ayrıca bu keyfi işler son bulmalıdır. İzmit Belediye Başkanının Gebze’ye, Çayırova’ya, Karamürsel’e mesaj atmasının ne amacı olabilir? Birileri kendini farklı hedeflere hazırlıyorsa bunu kendi bütçesinden yapmalı, milletin parasını kendi ihtirasları için kullanmamalıdır" şeklinde konuştu. 

06 Mart 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?