Ersoy, “36 memur için yetki istenmesi yönetim faciasıdır”

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, İzmit Belediyesi meclis toplantısında 36 memur alımı için meclisten yetki istenmesi üzerine yaşananlarla ilgili açıklama yaptı.

HİZMET-İŞ Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, İzmit Belediyesi meclis toplantısında 36 memur alımı için meclisten yetki istenmesi üzerine değerlendirmelerde bulundu. Ersoy, “Daha işten çıkarılan onca işçi, memur arkadaşımızın çocuklarının gözünün yaşı kurumadan, mahkemeleri sonuçlanmadan, yangından mal kaçırır gibi 36 memur alımı için meclisten yetki istenmesi kelimenin tam anlamıyla yönetim faciasıdır” dedi.

“DESPOTİK BİR YAKLAŞIM”

İzmit Belediyesi Mart Ayı Meclisi hakkında değerlendirmelerde bulunan Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy,“İzmit Belediyesi meclis toplantısını izlerken bir kez daha algı yönetimleriyle, sataşmalarla ve kavgalarla muhalefetin susturulduğu, despotik bir yaklaşımla yönetilen bir meclis toplantısına şahit olduk” diye konuştu.

                                                   

“DAHA GÖZÜNÜN YAŞI KURUMADAN”

Açıklamalarına devam eden Ersoy, “Ayrıca tüm bu olumsuzlukların yanında, daha işten çıkarılan onca işçi, memur arkadaşımızın çocuklarının gözünün yaşı kurumadan, mahkemeleri sonuçlanmadan, yangından mal kaçırır gibi 36 memur alımı için meclisten yetki istenmesi kelimenin tam anlamıyla yönetim faciasıdır” şeklinde konuştu.

“SOKAK HAYVANLARI BAHANE EDİLİYOR”                                                

“Belediye başkanı üstelik bu 36 memurun alımı ile ilgili meclisten yetki isterken, sokak hayvanlarının sorunları ile ilgili, memur alımının gerekliliğinden bahsediyor” diyerek konuşmasına devam eden Ersoy, “Eğer bu veya başka alanlarda personel ihtiyacı vardıysa neden geldiğiniz günden beri, belediyede gereğinden fazla işçi çalıştırılıyor yaygarası yaptınız, neden bir yıl içinde 100’e yakın yeni işçi işe aldınız” dedi.                                     

“İZMİT’İN BİR YILI HEBA OLDU”                                                          

Devamında Ersoy, “Şeffaf belediyecilik, sosyal belediyecilik, demokratik yönetim söylemleriyle milletten oy devşirenler, hiçbir işçi işinden olmayacak diyerek milleti kandıranları bugün İzmit halkı ve İzmit işçisi tanımış oldu. Seçimin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen işçilere verilen 630-TL zam ve temizlik işlerinde çalışan 400 işçiye Cumartesi mesai ödemesi sözü hala tutulmadı. İzmit Belediyesi’nin 1 yıllık yönetim anlayışında ne yazık ki işçi çıkarma, mobing, sürgün, işçi dövme, sendika değiştirme baskısından başka hiç bir şey olmamıştır” diye konuştu.

“DAYAK ATAN AMİR KORUNUYOR”

“İşçi döven amir, siyasi düşüncesinden dolayı korunmuştur” diyen Ersoy, “Her hangi bir işlem yapılmamıştır. Olay hukuka intikal etmiş, temizlik amirinin işçiyi dövdüğü, şahitler ve kamera kayıtları ile çok net bir şekilde tespit edilmiştir. İzmit Belediyesi’ne yakışan, kim olursa olsun, hangi siyasi görüşten olursa olsun işçiyi döven, kişinin korunmaması, sorunlular hakkında gerekli idari soruşturmayı bir an önce başlatılmasıdır” ifadelerini kullandı.

05 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?