Ellibeş’ten CHP’li Özkoç'a sert sözler

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret etmesine bir tepki de AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’ten geldi. Ellibeş “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'na dil uzatacak kadar alçalan bu zihniyeti şiddetle kınıyorum” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret etmesi onrası TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti ve CHP'li vekiller arasında yumruklu kavga çıktı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan resen soruşturma başlattı. CHP'li Engin Özkoç'un açıklamalarına bir tepki de AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’ten geldi. Ellibeş açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve sözcüleri Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir milli mücadele verirken birlik ve beraberliğimizin teminatı Cumhurbaşkanımıza, Başkomutanımıza ağır şekilde saldırmakta ve Suriye’deki mücadelemizi zaafiyete uğratmak için mücadele etmektedir. Türkiye sevdalısı hiç kimse buna sessiz kalamaz. Uğruna şehitler verdiğimiz, canımızı ortaya koyduğumuz vatanımıza düşman hangi yapı varsa onlara ses çıkarmayanlar, eli kanlı Esed’e ses çıkarmayanlar Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a en ağır hakaretleri yapmaktalar.
Daha önce Fetö’nün sözcülüğüne soyunan Kılıçdaroğlu şu anda Esed’in sözcüsü gibi konuşmakta ve Esed’in askerlerinin Mehmetçiği koruduğunu iddia edecek kadar ileri gitmektedir. Toplumsal uzlaşı zemini yok edilmek istenmektedir.
En çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz dönemde dış cepheyi zaafiyete uğratmak için iç cepheyi parçalamaya çalışmaktadır.

GÜVENİRLİĞİNİ SARSMAK İSTİYORLAR

Esed’in gazetecisi Nidal Sabeh’in müttefikimiz diyerek Kılıçdaroğlu’nun Türkiye karışıtı açıklamalarını paylaştığı da ortadadır.Ordumuzun moralini bozmak ve Suriye’deki mücadelemizi zaafiyete uğratmak için devletimizin ve liderimizin güvenilirliğini sarsmak istiyorlar.Türkiye düşmanı hangi yapı varsa onlara ses çıkarmıyorlar ama onların işine gelecek hangi karalama varsa Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yapıyorlar.

ŞİDDETLE KINIYORUM


Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bugün yapılan oturumda Cumhurbaşkanımıza hakarete varacak düzeyde hainliğe giden bir açıklamaya imza atan CHP’li Engin Özkoç’u kınıyorum. Irak’tan Suriye’de de etnik temizlik bittikten sonra namlulunun kime döneceği çok açıkken, önceden alınan tedbirleri karalamak suretiyle milletimiz arasında bölücülük yapan, dış güçlerin sözcülüğüne soyunan asıl Engin Özkoç onursuzdur. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına dil uzatacak kadar alçalan bu ziniyeti şiddetle kınıyorum.

04 Mart 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?