AK Parti İdlib için ortak açıklama yaptı

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve ilçe başkanları bir araya gelerek İdlib’de dün gece meydana gelen hain saldırıya ilişkin ortak açıklamada bulundu

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş başta olmak üzere bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, ilçe başkanları ve partililer hain saldırıda kaybettiğimiz Mehmetçiklerimiz için ortak açıklama yaptı. 

PARTİLİLER TOPLANDI

AK Parti İl Başkanlığı binasında yapılan açıklamada İl Başkanı Mehmet Ellibeş başta olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Teşkilat Başkanı Halit Çokan, Yerel Yönetimler Başkanı İbrahim Elgin, Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ile ilçe başkanları yer aldı.

"ALÇAK SALDIRI"

Açıklamalarda bulunan İl Başkanı Mehmet Ellibeş, şu ifadeleri kullandı; " Türkiye’nin toprak bütünlüğünü korumak, sınırlarını insansızlaştırıp eli kanlı terör unsurlarını buraya yerleştirerek ülkemize karşı tehdit oluşmasını önlemek amacıyla İdlib’te vatan nöbetinde olan Mehmetçiğimize dün gece gerçekleşen hain ve alçakça saldırının derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Türkiye, terörle mücadelede en kararlı dönemlerinden birini yaşıyor. Barış Pınarı Harekatı ve Fırat Kalkanı Operasyonları gibi İdlib’de de uluslararası hukuk kuralları içinde meşru müdafaasını yerine getiriyor. Bir yandan da rejim güçleri tarafından yok edilme korkusu yaşayarak göç etmek isteyen Suriyeli mültecilere güvenli bölge oluşturulması gibi son derece insani bir görev yerine getiriyor.

"ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAK"

Bütün dünyanın adeta kör ve sağır kaldığı bu bölgedeki insanlık dramının son bulması için atılan bu adıma karşılık, eli kanlı rejim güçlerinin Mehmetçiğimizi hedef alması kabul edilemezdir. Türk Silahlı Kuvvetleri dün geceden itibaren bu hain saldırıya misliyle karşılık veriyor ve vermeye devam edecektir.
Elbette şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır.

VATAN MESELESİ

Atalarımızın bu toprakları yurt edinmesinden bu yana içeriden ve dışarıdan gelen bütün saldırılara karşı nasıl birlik ve beraberlik içinde olduysak, bu acı olay karşısında da yine bir ve bütün olacağız. Bunu bir vatan meselesi olarak kabul ederek karalılıkla mücadelemizi sürdüreceğiz. Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen karanlık güçlere fırsat vermeyeceğiz. Muhakkak ki, bu dönemde milletimizin arasına nifak tohumları ekmek, milletimizin fertlerini karşı karşıya getirmek isteyenler olacaktır. Türkiye’nin neden Suriye’de bulunduğunu, yabancı ülkelerin iç işlerine karıştığımızı iddia edenler çıkacaktır.

"TEHDİTLERİ BERTARAF EDİYORUZ"

Özellikle son yıllarda sınırlarımızın dibinde oluşan istikrarsız yönetimleri fırsat bilerek güçlenen terör örgütleri ülkemizin milli güvenliği ve sınır emniyetimiz için hayati riske sahiptir. Bu asla unutulmamalıdır.
Sınırlarımız ötesindeki bu mücadele başlatmamış olsaydı, topraklarımız içinde bu terör örgütlerinin daha rahat eylemler yapabileceğinin bir gerçek olduğu açıktır. Rejimin ve arkasındaki güçlerin bölgeyi asıl sahiplerinden arındırarak insansızlaştırmaya çalıştığını unutmamalıyız. Burada istediği "temizliği" yapıp ülkemize ve milletimize düşman terör örgütlerine alan açmak istiyorlardı. Buraya yerleştirilecek terör örgütleri ile ülkemiz bu örgütlerle baş başa bırakılacaktı.

"BERABER MÜCADELE EDECEĞİZ"

İşte bu oyunu Türkiye bozdu. Bütün bu mücadeleler insani amaçların yanında bu riskleri de bertaraf için çok önemliydi. Türkiye’nin Suriye’de neden olduğunu sorgulamak, burada yaşanan insanlık dramına sessiz kalan ve Türkiye’nin terörle mücadelesine hiçbir destek vermeyen ülkelerin işi ve görevi değildir.
Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale’de şehitlerimizin aziz kanlarıyla sulanmış bu mübarek toprakları bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ne pahasına olursa olsun koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Dün olduğu gibi bugün de hep birlikte bu mücadeleyi vermeye hazırız. Bir kez daha şehit düşen kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anarken, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Türkiye güçlüdür. Her zorluğun üstesinden gelmeyi bir ve beraber olarak başarmıştır.”

28 Şubat 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?