Erenkaya'dan partililere 13 söz

CHP İl Başkan adaylığı için yarışan isimlerden  Hikmet Erenkaya seçime sayılı günler kala çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Erenkaya  son olarak 13 önemli söz verdiğini söyleyerek bir açıklama yaptı. Erenkaya, “sözümüz söz” diyerek vaatlerini aktardı. Bildirgede gençler, kadınlar ve ön seçim gibi önemli konuların altını çizen Erenkaya,” Ön seçimin her platformda yılmaz savunucusu olacağız” şeklinde ifadelere yer verdi.

YENİ NESİL SİYASET

Kocaeli Genelinde Sosyal Medya Takip Komisyonu Kurulacak. Profesyonel bir ekip tarafından hem partinin resmi hesaplarının doğru kullanılmasına rehberlik edilecek hem de tüm parti üyelerinin eşgüdüm içinde hareket etmesi sağlanacak.

DİJİTAL MEDYA STRATEJİLERİ OLUŞTURULACAK

Seçimden seçime kampanya anlayışı terk edilerek "aralıksız hazırlık" anlayışına geçilecek. İnternet tabanlı tüm platformlarda “7/24 Siyaset” dönemi başlayacak. Kocaeli örgütümüze ait ve tüm yöneticilerin aktif kullanacağı akıllı telefon uygulaması hayata geçecek.

YALAN HABERLERLE ETKİLİ MÜCADELE 

Organize kötülüğün sanal dünyada ne kadar hızla yayılabildiği gerçeğinden hareketle partimizi veya belediye başkanımızı hedef alan tüm saldırılara/linç kampanyalarına karşı aktif mücadele edilecek. Sanal dünyanın "itibar suikastlarının" mecrası olması engellenecek. ( Fatma Kaplan Hürriyet’e yapılan asılsız iftiraları hep birlikte yakın zamanda yaşadık.)

GENÇLERLE SİYASET

Kocaeli Üniversitesindeki Kulüp / Topluluk Örgütlenmelerine Alan Açılacak. Partinin ilkelerini benimsemiş farklı isimlerdeki öğrenci topluluklarının/kulüplerinin partiyle yakın ilişki içinde bulunmaları ve Üniversitelilerin bir birlik çatısı altında toplanması için altyapı oluşturulacak.

GENÇLER SEÇİLEBİLECEKLERİ YERLERDEN ADAY GÖSTERİLECEK

"Aday gösterdik" diyebilmek için son sıraları gençlere ayırma alışkanlığına son verilecek. Yerel ve Genel seçimlerde alınan sonuçlar göz önünde tutularak "seçilebilecek sıralar" gençlere ayrılacak.

GENÇLERİN SÖZÜ DUYULUR HALE GELECEK

Elektronik ve basılı yayınlarla gençlerin fikirleri tüm örgüte ve kente yayılacak.

KADIN ODAKLI SİYASET

Kadın Örgütlerinin Partiyle Olan Bağları Kuvvetlendirilecek.Kocaeli genelinde ya da il/ilçe bazında örgütlenmiş tüm kadın dernekleriyle/oluşumlarıyla iş birliği içinde olunması sağlanacak. Kadın örgütlerinin gündemi partinin de ana gündemi haline getirilecek.

ULUSLARARASI KADIN ÖRGÜTLERİYLE İLİŞKİLER KURULACAK.

Her bir kadın milletvekili/belediye başkanı ve kadın kolları başkanımızın yurtdışındaki ilgili kuruluşlarla iletişim halinde olması, yurtdışı kadın örgütlerinin deneyimlerinden faydalanması sağlanacak. Gerekli bütçe için Kocaeli İl Başkanlığımız tarafından kaynak yaratma projeleri uygulanacak. Yurt dışındaki CHP Örgütleri iletişime geçilerek gerekli adımlar kolaylıkla atılabilir

KADIN ÜYE SAYISINI ARTTIRAN ÖRGÜTLER ÖDÜLLENDİRİLECEK

Yönetimlerde ilçe örgütlerine ayrılacak kotanın belirlenmesindeki ana kriterlerden biri kadın üye sayısının artışı olacak. Kadınları siyasete daha çok çeken her parti birimi ödüllendirilecek.

ÖRGÜT İÇİ KURUMSALLAŞMA

Sivil Toplum Örgütlerine ve Sendikalara Söz Hakkı Verilecek.Partinin temel ilkeleriyle paralel düşünceye sahip her örgütlü yapı, partiyle yakın ilişki içine sokulacak.Örgütlenme Modeli Çağa Uygun Hale Getirilecek.  Teknolojinin hızla değişmesi ve şehirleşmenin yoğunlaşması sebebiyle ortaya çıkan yeni durumlar göz önüne alınarak işleyen bir model kurulacak.

HER MAKAMIN HAKLARI VE GÖREVLERİ NET OLARAK ORTAYA KONACAK

Aynı unvana sahip iki kişiden birinin diğerine göre öne geçmesi ya da farklı muamele talep etmesi engellenecek. Başarı ödüllendirilecek, başarısızlık durumunda gereği yapılacak.

KOMİSYONLAR AKTİF HALE GETİRİLECEK

Komisyonlar aktif hale getirilerek güçlendirilecek. İl ve İlçe örgütlerimizdeki komisyonlar partinin yönetici kadrolarının yetiştirildiği laboratuvarlar haline getirilecek. Siyasi kadroların hep aynı çember içinden seçildiği kısır döngü bitirilecek.

ÖRGÜTÜ, ÖRGÜT YÖNETECEK.

Örgüt içi çekişme ve dargınlıkların önüne geçmenin tek yolu adaletli önseçimdir. Örgütlerimizde, örgütümüzün istediği değişim de ancak sandıkta olur. Ön seçimin her platformda yılmaz savunucusu olacağız.

26 Şubat 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?