Ellibeş" Nifak sokmak isteyenlere izin vermeyin"

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş Karamürsel kongresinde "Nifak sokmak isteyenlere izin vermeyin" dedi

"Sözlerime başlarken İdlip’te sınırlarımızı uluslararası devletlerden destek alarak güçlenen terör örgütlerine karşı savunurken şehit olan askerlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek başlamak istiyorum. Elazığ ve Malatya’da depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza da buradan bir kez daha rahmet, depremzedelerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Manisa ve çevresinde ara ara devam eden depremler nedeniyle burada oturan vatandaşlarımıza da geçmiş olsun diyorum.Değerli dava arkadaşlarım. Ülkemiz bu tür sorunlarla uğraşırken biliyorsunuz son dönemde yeniden bir darbe girişimi söylentileri ortaya çıkarıldı.

Yeniden Gezi Olayları tarzı milleti sokağa döküp, yeniden demokrasiyi rafa kaldırma niyeti içinde olanlar bazı oyunları devreye sokmaya çabalıyor. Türkiye’nin önünde çok önemli sorunları varken, malum terör örgütleri yine sinsi oyunlar hazırlamak istiyor. Uygun bir zemin arayışındalar. Bu yapının adı FETÖ. Ana muhalefet partisi içinde kendilerine yaşam ortamı bulmuş durumda saldırı için fırsat kolluyorlar. AK Parti’yi FETÖ’yle geçmişte ilişki kurdu diyerek hedef saptırmak isteyenlere karşı Cumhurbaşkanımız geçen hafta çok önemli bir açıklama yaptı.Dedi ki, “Evet, bu örgüt geçmişte yasal sınırlar içerisinde herkesle temas kurdu, görüştü. Rahmetli Erbakan Hocamız dışında her liderle bir araya geldi. Ama ne devleti çökertmeye yönelik gerçek yüzünü ortaya çıkardığı andan itibaren bunları terör örgütü ilan eden ve savaş açan Ben ve AK Partidir” dedi.

Bu savaşı şimdi Cumhur İttifakı olarak sürdürürken lütfen iyi düşünün, kimler buna karşı çıkıyor? Kimler bu kirli yapıyı saklamaya uğraşıyor? Aralarındaki ilişkiyi gizlemek adına AK Parti’ye ve liderine iftira atmaktan geri kalmıyor?Bilesiniz ki meydanı, demokrasinin kendilerine sunduğu zemini yalanları ve iftiralarıyla milleti zehirlemek için kullananlara bırakmayacağız.Bakınız burası çok önemli;Türkiye’nin terörle mücadeleden ekonomiye, her alanda tarihinin en büyük mücadelelerinden birini verdiği şu dönemde ülkenin ve milletin dikkatini dağıtmak, enerjisini heba etmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.

Geçtiğimiz günlerde bu yapının bir eseri olan Gezi Parkı Olaylarıyla ilgili davada verilen beraat kararları gösterdi ki, bu darbecilerin hevesleri bitmedi, bitmeyecek.İstanbul’da 12 ağacın sökülüp, başka bir alana taşınmasına karşı çıkmak adına başlatılan ve asla masum bir yanı olmayan Gezi Parkı Olaylarının 3 ay boyunca ülkemize faturası şudur: 46 kamu binası ile 232 polis aracı ve 44 ambulans kullanılmaz hale geldi. Vatandaşlarımıza ait 326 işyeri, 201 araç tahrip edildi, yağmalandı. Kamu hizmetinde kullanılan 80 belediye otobüsü ve 85 otobüs durağı yakıldı. Tüm bu maddi zararların ötesinde 697 güvenlik görevlisi yaralandı ve bir polis memurumuz şehit oldu.Gezi Olaylarının ülkemize doğrudan maliyeti 1,4 milyar dolarken, dolaylı maliyeti yüzlerce milyar dolara ulaştı. Faizler ilk defa Gezi Olaylarıyla tırmanmaya başladı; 4,6’dan 13 küsura çıktı. İşsizlik rakamlarının çift haneye çıkması da, enflasyonun zıplaması da aynı döneme denk gelmiştir.İşte bunları yapanlara yargıda bazı odaklar beraat kararı verdi. Bunların nerelerden güç aldığı, nereden cesaret aldığı ortada.

Hatırlarsanız, İzmit’te de milletimizin feraseti sayesinde büyümesine izin verilmeyen bazı olaylar bu Gezi Parkı olayları sırasında çıkmıştı. Küçük çaplı da olsa, bu olaylar sırasında kamuya ait bazı yerler zarar görmüştü.Kamu malına zarar vermenin bir bedeli olmalı diyerek o zaman AK Partili Belediye Başkanımız Nevzat Doğan bir dava açmıştı. 31 Mart’ta göreve gelen CHP’li başkanın hatırlayın ilk işi bu davadan çekilmek oldu.Zihniyet bu. Düşünce bu. Kurulduğu günden bu yana şehirleri ağaçlarla, yeşil alanlarla donatan AK Parti’ye karşı 12 ağacın yer değiştirilmesi bahanesiyle saldıranlar, kamu adına verilen zararları yok saydı, görmezden geldi ve gelmeye devam ediyor.Arkadaşlar lütfen uyanık olalım. Bu gerçekleri bir an olsun gözümüzün önünden ayırmayalım, daima hatırlayalım.İri olalım, diri olalım, güçlü olalım.

Yönetimde o olmuş, bu olmuş. Bunlara takılmayacağız. Bugün burada biz varız, yarın yerimize başka arkadaşlar görev alacak. Bu asla sona ermeyecek bir bayrak yarışıdır. Allah aşkına, nefsinizi bir kenara koyun.Nefis yapmayın. Kardeş gıybeti yapmayın. Aranıza nifak sokmak isteyenlere fırsat vermeyin.Emin olun, biz yalnızca kendi işimize bakarsak bu yapıda gedik açamazlar.

Bizi başkalarının ne yaptığı, aramızdan ayrılanların neyle uğraştığı emin olun ilgilendirmiyor.Yalanların arkasına sığınarak, durmadan bıkmadan, Allah’tan korkmadan her an her dakika her gün iftiralarını sıralayan muhalefete de en güzel yanıtı yaptığımız güzel işlerle, doğrulukla, milletimizle yakınlaşmayla vereceğimize inanıyorum.Safları sımsıkı hale getireceğiz. Derdi bu ülkenin geleceği, milletimizin geleceği olan herkesle ama herkesle kucaklaşacağız. AK Parti çatısı altında milletini, ülkesini seven herkese yer var. Biz kollarımızı açmış vaziyette bu kardeşlerimizi de yanımıza bekliyoruz.

Hep beraber kardeş olacağız, büyük ve güçlü olacağız.Cumhurbaşkanımızın da ifadeleriyle 18.yaşında olan partimizde 7.Olağan Büyük Kongre sürecinde yeniden yapılanma ve tazelenme dönemi başlattık. Burada başkalarının dediği gibi asla dayatma ve zorlama olmadan, çok geniş bir istişareyle bazı arkadaşlarımızla devam ederken, bazı ilçelerimizde değişime gidiyoruz.AK Parti’nin bu uygulamasından, istişare ve hoşgörü uygulamasından muhalefetin mutlu olması elbette beklenemez. Çünkü burada huzur ve hoşgörü onların işine gelmiyor. İstiyorlar ki, kavga edelim, çekişelim, sandalyeler havada uçsun. Birbirimizin gözünü çıkaralım.

Allah’ın izniyle böyle bir şey bugüne kadar olmadı, olmayacak.Ana muhalefeti üzülerek belirtiyorum ki; mutlu etmeyeceğiz.Biz nefsimizi rafa koyarak bu davaya bağlandık ve öyle devam edeceğiz.İşte Karamürsel’deki tablo ortada.

Yedi yıl süreyle başarıyla görevini sürdürmüş ve en son 31 Mart seçimlerinde yine bir zafere imza atmış arkadaşımız Recep Demirel, “Artık bayrağı devretme zamanı geldi” diyerek kenara çekilmek istedi. Konuştuk, düşüncelerimizi ifade ettik. Kararı değişmedi. Öyleyse, yine kendi yönetimi içinden bir arkadaşımız Sait Mete, yapılan istişare, temayül ve mülakatların arından aday olarak açıklandı.

Zekai İren, Ahmet Türkel ve Recep Demirel’den sonra bayrağı şimdi Sait Mete devralacak.Ne kadar güzel bir tablo ki, geçen hafta son toplantıda Recep Demirel ve Sait Mete, kongre için birlikte kol kola çağrı yaptı. Teşkilatı birlikte kucakladı. İşte böyle olacağız arkadaşlar. Her zaman birlik ve beraberlik içinde olacağız.Yeni dönemin Karamürsel ve Partimiz için hayırlı olmasını diliyorum.Yapacak daha çok işimiz var. Omuz omuza bu zorlukların hepsinin üstesinden geleceğiz.

Hem ulusal, hem yerel yatırımlarımız devam ediyor. Bölgesinde söz sahibi bir ülke olarak, milli ve yerli hem tarımda, hem de sanayide atılımlarımız devam edecek.Milletimizi kandırarak, sözde çevreci takılarak ön yargılarla yatırımların önünü tıkayan bir yapı içinde olmayacağız. Aksine, en büyük destekçisi olmayı sürdüreceğiz. Bir yandan da kendi elimizle yatırımlar yapacağız.

İşte Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’ın Aromatik ve Tıbbi Bitki Üretimi Projesi. Kandıra pilot bölge seçildi ama bu yatırımın Karamürselli üreticimizi de çok yakında kapsayacağına inanıyorum. Yine Milletvekilimiz Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun girişimleriyle Kandıra’da bazı yerel ürünler Ata Tohum Projesi kapsamında tescillenerek, üreticilerimiz desteklendi.Sanayide de, turizmde de bunlar katlanarak devam ediyor, edecek.Biz ülkemizin gerçek anlamda aydınlık yarınları için mücadeleye devam edeceğiz.Bu duygu ve düşüncelerle hepiniz saygıyla selamlıyor, her birinizi Allah’a emanet ediyorum. Kongremizin hayırlara vesile olmasını bir kez daha Rabbimden niyaz ediyorum."

23 Şubat 2020 Kocaeli/ İzmit- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?