Erdoğan, "Libya'da birkaç şehidimiz var"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de otoyol açılışında yaptığı duyuruda, "(Libya'da) Birkaç tane şehidimiz var. Ama birkaç tane şehidimizin karşılığında 100'e yakın lejyonerlerden etkisiz hale getirdik. Şehitler tepesi boş kalmayacak" dedi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir’de Kuzey Ege Otoyolu açılışında yaptığı konuşmada, Libya’da birkaç şehidin olduğunu söyledi.

"BİRKAÇ ŞEHİDİMİZ VAR"

Erdoğan, “Libya’nın meşru Başbakanı ile yönetimiyle masaya oturduk, imzaları attık. Biz gayrimeşru Hafter’e karşı, ücretli, lejyoner Hafter’e karşı bizim orada yönetici, kahraman askerlerimiz ve Suriye Milli Ordusu’ndan ekiplerimizle beraber oradayız. Mücadeleyi orda sürdürüyorlar. Tabii birkaç tane şehidimiz var. Ama birkaç tane şehidimizin karşılığında da 100’e yakın orada, o lejyonerlerden etkisiz hale getirdik. Kardeşlerim, şunu hiçbir zaman unutmayacağız; şehitler tepesi boş kalmayacak” dedi.

İSİMLERİ AÇIKLAMADI 

Erdoğan, bu açıklamasıyla ilk kez Suriye Milli Ordusu’nun (SMO) Libya’daki varlığından bahsederken, Libya’daki şehitlerin ne zaman, nerede şehit düştüğüne ilişkin ayrıntı vermedi. Erdoğan, Libya’da şehit olduğunu belirttiği askerlerin uyruklarını ya da isimlerini açıklamadı.

22 Şubat 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 5632758


Varnish cache server