'Dünden Bugüne Trabzon' panelde konuşuldu

Trabzon'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 102'nci yılı münasebetiyle düzenlenen 'Dünden Bugüne Trabzon' konulu panel, Vali Hüseyin Aksoy'un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Kocaeli Trabzonlular Dernek binasında gerçekleştirilen programa Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Trabzonlular Dernek Başkanı Dr. Fuat Ayar, yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.

"FARKLI YERLERE ZORLUYOR"

Programda konuşan Vali Hüseyin Aksoy, şu ifadeleri kullandı; "Trabzon’umuzun kurtuluşunun 102. Yılı münasebetiyle Kocaeli Trabzonlular derneğinin düzenlemiş olduğu bu etkinlikte sizlerle beraber olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Kocaeli Trabzonlular derneği, Kocaeli’de yaşayan hemşerilerimin bir arada bulunması, dayanışması, Trabzon kültürünün yaşatılması bakımından önemli gayretleri ve çalışmaları var. Trabzon’un coğrafyasını hepimiz biliyoruz. Memleketimin özelliklerini yaşayan, bilen bir arkadaşınızım. Trabzon’a baktığımızda orada doğan insanların o coğrafyada yaşamlarını sürdürmeleri oldukça zor çünkü; arazi, coğrafyanın zorluğu ve yaşam koşulları insanları farklı yerlere gitmeye zorluyor.

63 BİN KİŞİ

Bugün itibariyle baktığımızda Trabzon nüfusuna kayıtlı kişilerin sayısı 1 Milyon 550 bin, Trabzon nüfusuna kayıtlı olup Trabzon’da yaşayanlar 698 bin, Trabzon’dan sonra en fazla Trabzonlunun yaşadığı kent İstanbul 413 bin ve İstanbul’dan sonra Türkiye’de en fazla Trabzon nüfusuna kayıtlı Trabzonlunun
yaşadığı kent ise Kocaeli’dir. Kocaeli’de yaşayan Trabzon nüfusuna kayıtlı 63 bin kişi var. Buradaki hemşerilerimizin dayanışma içerisinde, birlikte kendi kültürlerini sürdürmeleri özellikle genç kuşakların o kültürden yoksun kalmamaları adına, dayanışmanın daha üst noktalara taşınmaması adına bu toplantı da önemli katkı sağlayacaktır. Kocaeli Türkiye’nin her bölgesinden insanların barış içerisinde, huzur içerisinde yaşadığı, ülke ekonomisine katkı sundukları bir kent. Her bölgeden gelen insanlar gibi Trabzonlular da Kocaeli’nin, ülkenin gelişmesine katkılar sunmaktadır."

22 Şubat 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 33469260


Varnish cache server