"Dünya yerinden oynar işçiler birlik olsa"

Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, Brissa, Prelli ve Prometeon ile yapılan 4'üncü oturumun ardından işçilere görüşmenin sonucunu aktardı.

Tryp by Wyndham Otel'de yapılan görüşmenin ardından Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, yönetimle birlikte işçilerle bir araya gelerek toplantı detaylarını paylaştı. Görüşme sonucunu bekleyen ve mücadeleye destek veren işçilerin yanına inen Sarı'yı, şapkalarını takmış bir şekilde bekleyen işçiler ‘Dik dur eğilme, işçiler seninle’, ‘Dünya yerinden oynar işçiler özgür olsa’ sloganlarıyla karşıladı. Görüşmede alınan kararları işçilere açıklayan Sarı, sendikada yer alan Cihan Ormancı’nın yazdığı Geçmşin İzleri adlı ktabı işçilere hediye etti.

"BİZİ BİR ARADA TUTAN ŞEY OYLARIN FAZLALIĞI DEĞİL"

İşçilere görüşmede alınan kararları açıklayan Genel Başkan Alaaddin Sarı, "Arkadaşlarımız bizi buraya davet ettiler. Herkesin başında şapkaları var. Bu şapka direnişin simgesi haline geldi. İlk olarak toplu iş sözleşmeleri başlamadan önce kazanılmış haklarımızı vermeyeceğiz dedik. İkinci olarak ise söylediğimiz şey enflasyonu kabul etmiyoruz. Toplu sözleşme ile alakalı bu iki konuyu söyledikten sonra asıl teşekkürle alakalı br şeyler söyleyeceğim. Bu direnişe dünya yerinden oynar işçiler birlik olsa sloganı damga vurmuştur. Bu damgayı vurduktan sonra Lastik İş Sendikası yönetim kuruluna girdim. Yönetim kurullarının teşkilatı daha çabuk olur. Her ne kadar Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı olarak en çok oyu almış olsam da diğer arkadaşlar da aynı ayardadır. Bizi orada tutan şey oyların fazlalığı değil Lastik İş Sendikasının gücüdür. Onun için DİSK’in bundan sonraki sürecinde projeler olacaktır. Sadece Kocaeli’de değil, Türkiye’nin her yerinde olacaktır. İşçi sınıfının yüklediği bu sorumluluk DİSK’in omuzlarındadır. Özellikle kapitalist dönemdeki süreç içerisinde DİSK’in sorumluluğu daha ağırdır" dedi.

22 Şubat 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 26265381


Varnish cache server