Kocaeli Fen Lisesi’nden dikkat çeken çalıştay

Kocaeli Fen Lisesi tarafından ‘Dünyamız ve Ülkemiz İçin Biz Varız’ sloganıyla hayata geçirilen 1’inci Ulusal Sosyal Bilimler Çalıştayı gerçekleştirildi

Kocaeli Sivil Toplum Merkezi’ nde komite moderatör ve yardımcıları başkanlığında bu yıl ‘Dünyamız ve Ülkemiz İçin Biz Varız’ sloganı ile gerçekleştiren Sosyal Bilimler Çalıştayı’nda ülkemizin seçkin okullarından 24 okul ve 149 katılımcının mevcut durumu, problemleri ve çözüm yolları masaya yatırıldı. Kendilerine ayrılan salonlarda bilgi alışverişinde bulunan çalıştay ekibinin programı 16 Şubat Pazar günü sonuç bildirgelerinin okunması ile sona erdi.

FARKLI KATEGORİLER

Kocaeli Fen Lisesi olarak geleneksel hale getirilmesi planlanan ve ilki 14-15-16 Şubat 2020 tarihlerinde düzenlenen Sosyal Bilimler Çalıştayı, gerek ilimizin gerekse de ülkemizin seçkin okullarından 146 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi. Küreselleşme ana temalı çalıştay siyaset, ekonomi, değerler, dil, biyoloji ve çevre ile İngilizce dil komitelerinden oluştu.

SİSTEMATİK DÜŞÜNME YÖNTEMİ

Çalıştayın ilk günkü programına onur konuğu olarak katılan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Prof. Dr. Hilmi Özden, yapmış olduğu kök hücre alanındaki çalışmaları ile katılımcılara bilgilendirmelerde bulundu. Kendi uzmanlık alanı yanında sosyal bilimler alanında da akademik çalışmaları ile tanınan Prof. Dr. Hilmi Özden, beyin ve akıl ile sistematik düşünme yöntemi ağırlıklı konuşmasında öğretmen ve öğrenciler tarafından dikkatle takip edildi.  

BÜYÜKAKIN’DA BİLGİ VERDİ

İlk günkü programda Dil Komitesi adına sunumlarını gerçekleştiren Kocaeli Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Prof. Dr. Gencay Zavotçu, çalıştay çerçevesinde bilgi verdi. Zavotçu’nun ardından Siyaset Komitesi adına Dr. Öğretim Üyesi Hasan Yazıcı'nın sunumu ile devam eden toplantıda Biyoloji ve Çevre Komitesi adına Doç. Dr. Halim Aytekin Ergül ve Değerler Komitesi adına Dr. Öğretim Üyesi Kadir Gömbeyaz alanına dair bilgi verdi. Ekonomi Komitesi adına konuşan Doç. Dr. Figen Büyükakın ile İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Serkan Gürkan, rehberlik edecekleri öğrencilerle birlikte çalışma gerçekleştirdi. Çalışmaların tamamlanmasının ardından düzenlenen çalıştay programı sonuç bildirgelerinin okunması ile sonlandırıldı.

KATILAN OKULLAR

Akyazı Eyüp Genç Fen Lisesi, Kocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi, Başiskele Anadolu Lisesi, Kocaeli Başöğretmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi, Bolu Sosyal Bilimler Lisesi, Darıca Fen Lisesi, Erenköy Kız Anadolu Lisesi, Gebze Anadolu Lisesi, Gölcük Fen Lisesi, İzmit Bilim ve Sanat Lisesi, Kanuni Sosyal Bilimler Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İHL, Merkez Bankası Derince Anadolu Lisesi, Muammer Dereli Fen Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İHL, Özel Enka Fen ve Teknoloji Lisesi, Özel Kocaeli Bahçeşehir Anadolu Lisesi, Özel Seymen Koleji, Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, Soma Borsa İstanbul Lisesi, Yücel Boru Fen Lisesi

19 Şubat 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?