Bilgi Köprüsü Montessori’de Ritim ve Perküsyon Eğitimi

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak’ta faaliyet gösteren, ilimizde Montessori eğitimini ilk başlatan Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nda ikinci dönem müzik derslerine Ritim ve Perküsyon eğitimi de eklendi. Ritim ve Perküsyon Ustası Murat Bizel ve Seval Bizel eğitimindeki bu müzik dalı çocukların oldukça hoşuna gitti.

Montessori Anaokulu’nda müzik dersleri yeniliklerle devam ediyor. İkinci dönem uygulamaya konan bir yeni müzik dalı çocukları heyecanlandırdı. Ritim ve Perküsyon Eğitimi, bu işin iki usta ismi Murat Bizel ve Seval Bizel ile başladı.

ÇOCUK GELİŞİMİ


Ritim ve Perküsyon eğitimi, çocuğun akademik gelişimi başta olmak üzere, Dil Gelişimi, Sosyal-Duygusal Gelişimi, Fiziksel Gelişimi yönünden oldukça etkili olup çok yönlü desteklemekte. Perküsyon ya da diğer adıyla vurmalı çalgılar Bakedle, elle ve benzeri başka bir materyal ile vurarak ya da sürterek ovalama yoluyla ses çıkaran çalgı türü. Hedeflenen amaçlar doğrultusunda ders içeriğinin dinamiğine uygun olup eğitsel oyunlardan faydalanılarak gerçekleşiyor. Okul öncesi eğitim alanında perküsyon çalışması önem taşıyor.

PSİKOMOTOR GELİŞİM


Doğru uygulandığında hedeflenen kazanımlara ulaşmakta yardımcı olduğu yapılan çalışmalarla kanıtlanmış durumda. Psikomotor gelişimini pozitif yönde etkiliyor. İnce ve kaba motor becerilerini ayrıca hafıza ve konsantrasyon yeteneklerini geliştiriyor. Sosyal gelişimi desteklediği gibi bireysel ifade yeteneğini de geliştiriyor ve çocukta özgüven kazanımı sağlıyor. Bu eğitime katılan çocuk sorumluluk bilincini geliştirirken müzikal yatkınlığı da artıyor.

16 Şubat 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?