Yapılmayacak yola neden 12 milyon verelim?

Büyükşehir Belediyesi'nin şubat ayı meclisi Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın başkanlığında gerçekleşti.

Şermin Özcan
Şermin Özcan Tüm Haberleri

İzmit Körfez ve Sanayi Mahallelerinde yapılması planlanan MİA ile ilgili yapılan itirazlar değerlendirildi. CHP’li Orhan Tanış, “MİA nedeniyle 6 itiraz var. Komisyonda 4 itiraz kabul edildi. 30 metrekarelik yol önce 20 metreye ardından 12 metreye düşürülüyor. Vatandaş parseli yolda kaldığı için itiraz ediyor. Bu yol işe yaramayacaksa neden açıyoruz. Yolun İzmit tarafından girişi Gölcük tarafından da çıkışı var” dedi. Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, “30 metrelik yol K3 kavşağına denk geldiği için o yola bağlamanın hiçbir anlamı kalmadı. K3 kavşağının hemen ön tarafına yapıp Kullar’a doğru bu aksı yaptırmak en uygunu gibi görünüyor. Trafiği hiçbir şekilde rahat etmeyecek 30 metrelik yer için 12 Milyon TL’lik bir kamulaştırma bedeli var. 30 metre olan kısımda 20 metreye düşen yol zaten ikiye ayrılıyor. 12 metreye düşen yolda ise yol 3’e ayrılıyor” dedi.

“BOŞ YERE KAMULAŞTIRMA YAPMAYIZ”

MİA ile ilgili konuşan Başkan Büyükakın, “Bu yolu buraya yapsanız da çıkışı yok. Bu şartlar altında dönüş olmaz. İnsanların sorunları çözülsün diye uğraşıyoruz. Gereksiz kamulaştırma var. Yapılması makul olmayan yolu yaparak, sırf planda var diye kamulaştırma yapamayız. Para harcayamayız. Yapılmayacak yola neden 12 Milyon lira verelim. Bu haliyle o yolun hiçbir faydası yok. İtirazlar maddesi kuşa döndü. Sayenizde öyle bir şeye döndü ki kullanılamıyor. Burada dönüşüm olmaz. Dönüşüm planlaması yapılır ama insanların hayatı devam ediyor. Bizim keyfimizi bekleyemezler” şeklinde konuştu.

13 Şubat 2020 Kocaeli- Gündem

Muhabir Şermin Özcan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.



Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?