Büyükakın, “Öküzün altında buzağı aramayın”

CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, Çetin Emeç Köprüsü’nün adının değiştirilmesi konusuna dikkat çekti.

Engin Taşdemir, “ Kocaeli’de bulunan Çetin Emeç Köprüsü’nü hasarlı olması nedeniyle yıktınız. Yerine yeni bir köprü yaptınız. Modern Çetin Emeç Köprüsü tamamlandı dediniz. Daha sonra adını kaldırmak istediniz kaldırırdınız da. Biz CHP grubu olarak bu şekilde düşünmüyoruz. Gazeteci olduğu için katledilmiştir. Köprülere isim vermek de kaldırmak da sizin denetiminizde ancak bu isimler kente mal olmuş. Kaldırırken de Büyükşehir Belediye meclisine danışmanızı istiyoruz. Bu konuda hassas davranacağınızı düşünüyoruz “ dedi.


“ÇETİN EMEÇ’LE DE BİR İŞİMİZ OLMAZ”


Büyükakın, “Çetin Emeç ismi falan indirilmedi. O tabela Çetin Emeç’in cinayete kurban gitmesinin hemen peşinden asılmadı. O dönemin başkanı asılsın dedi ve asıldı. Ama Çetin Emeç Köprüsü’nü aynı yere yapıp oradan ismini indirmedik. Meclisin gündemine getirilmesi gereken bir konu olduğunu düşünmüyorum. Yeni bir köprü yaptık. Oraya da bir büyüğümüzün ismini verdik. Öküzün altında buzağı aramayın. Burada bir kasıt yok. Adını özellikle indirmişiz gibi siyaset yapmak bizi karalamaktan öteye geçmez. Çetin Emeç’le de bir işimiz olmaz. Bu sizin oradan baktığınız gibi görülebilir. Biz her yerden isimleri mi kaldırıyoruz? Çetin Emeç ile bizim ne derdimiz olabilir. Önce köprü yapıldı devamında yenisi yapılarak önceki kaldırıldı" ifadelerini kullandı

13 Şubat 2020 Kocaeli/ İzmit- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?