Harun Yıldızlı adaylığını duyurdu!

1 Mart tarihinde gerçekleşecek olan Cumhuriyet Halk Partisi il kongresinde, aday olacağı bilinen ve il başkan yardımcılığı görevinden istifa eden Harun Özgür Yıldızlı adaylığını resmen açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 1 Mart tarihinde gerçekleşecek olan il kongresinde aday olacağı bilinen ve il başkan yaradımcılığı görevinden istifa eden Harun Özgür Yıldızlı adaylığını duyurdu. Parti il binasında düzenlenen açıklamaya  CHP İl Başkanı Cengiz  Sarıbay, İl Sekreteri Hüseyin Acurman,  İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İl Başkan Adayı  Hikmet Erenkaya, aday olacağı konuşulan  Selman Yıldırım, ilçe başkanları, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. 

TEŞEKKÜR ETTİ

Açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı  Cengiz Sarıbay, “Büyük CHP ailesinin adaylık açıklamasına hoş geldiniz. Tüm adaylarımıza eşit mesafedeyiz. Benim mutlu olduğum olay sizlerin partisine, adaylarına olan desteğinizdir. Beraber çalışmaktan mutlu olduğum Yıldızlı ’ya, eşine ve ailesine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

"PARTİMİN ADAMI"

Yapılacak kongrede aday olduğunu resmi olarak kamuoyuyla paylaşan Harun Yıldızlı, şu ifadeleri kullandı. "Cumhuriyet Halk Partimizde almış olduğum siyaset eğitimi beni, bir göreve gelirken ‘görev istenmez, göreve örgütümüz layık görür’ etik değerleri temelinde şekillendirmiştir. Bilindiği üzere Harun Özgür Yıldızlı olarak ben bugüne kadar örgütümüzce tarafıma verilen her görevi yapmaya gayret ettim ve bu uğurda üzerime düşen her çabayı gösterdim. Bugünden sonrada şartlar ne olursa olsun partimin adamı olmaya devam edeceğim.

"ORTAK AKIL"

Cumhuriyet Halk Partimize yakışır hoşgörü ve sağduyunun hakim olduğu seçim süreçleri ile seçilen 12 ilçemizin birbirinden kıymetli başkan ve yönetimlerini ziyaret ederek bütünleştirici, kolektif, geliştirici yönetim anlayışına dair fikirlerimi kendileri ile paylaştım ve tamamını bugünkü adaylık açıklamamıza davet ettim. Ne mutlu bana ki tüm dava arkadaşlarımın da benzer düşüncelere sahip olduklarını, görmenin huzuru ile karşınızdayım. Örgütümüz; ortak akıl, kolektif yönetim, onaylayan değil karar veren irade diyor, iktidar ateşi diyor. Ben ve arkadaşlarım da aynısını diyoruz.

"KİŞİSEL BİR DEVAMI DEĞİLDİR"

Cumhuriyet Halk Partisinde hiçbir fert bir diğerinin kişisel devamı değildir. Öyle olduğunu düşünmek sosyal demokrasiye, katılımcı demokrasiye, özgür yurttaş birey kavramına karşı durmak olur. Onun yerine şöyle diyelim; her bir fert, partimiz tarihi içerisinde bütünün kıymetli parçalarıdır. Bütün için önemlidirler. Böyle düşünelim ki ben ve arkadaşlarımın özgür yurttaş bireyler, onurlu Cumhuriyet Halk Partililer olarak davamıza nefer olduğumuzu ortaya koymuş olalım.

"İÇİMİZDE İKTİDAR ÖZLEMİ VAR"

Son yerel seçimler göstermiştir ki partimiz tüm fikir ortağı bileşenleri ile birlikte yerelde ve genelde iktidarın en güçlü adayı durumuna gelmiş, iktidar yolu bunca yıllık örgüt mücadelemiz sonucunda partimize sonuna kadar açılmıştır. Kocaeli’mizde 1987 seçimlerinde 2 bölge, 7 vekilin 4 tanesini kazandığımızdan beri genelde iktidar olamadık. İçimizde bir iktidar özlemi var. Bu özlemi gidermenin yolunun halkçı söylemimizin kuvvetlendirilmesi ve sol politikalarla halkımızla bütünleşmekten geçtiğini çok iyi biliyoruz.

"HIZLI ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİZ"

Bu mahalde bize düşen görev; her şeyden önce Kocaeli de yıllardır süre gelen örgütümüzü yoran ve artık her bir ferdimize umutsuzluk veren, rahatsız eden ‘ayrıştırıcı, engelleyici, adamcılık’ yönündeki yapılara imkan tanımadan ‘bütünleştirici, kapsayıcı ve kolektif’ yapıyı kuvvetlendirerek partimizi yerelde ve genelde iktidara taşımak olacaktır. Geçmişin hesaplarını değil, geleceğin plan ve projelerini düşünüyoruz. 2 milyon nüfusu 12 ilçesi 472 mahallesi olan Kocaeli’mizde örgütümüzü hakim kılacak çalışmaları eksiksiz yapacağız. Kesinlikle gençlerimizin ve kadınlarımızın ifade alanlarını genişleterek, beyaz bir sayfa açacak amacımıza daha hızlı adımlarla ilerleyeceğiz.

"BÜYÜKŞEHİR'İ ALACAĞIZ"

Genel Merkezimizin parti politikalarını uygularken milletvekillerimizle bir bütün, ortak akıl prensibini benimseyen ortak dil kullanan İl başkanlığı ve 12 İlçe başkanlığının kolektif bütünlüğü ile İzmit belediye başkanımıza ve tüm ilçelerimizdeki meclis üyelerimize tam destek sağlayan bir yapıyı kuvvetle ayakta tutacak sürekli gelişerek mutlaka ve mutlaka hedefimize varacağız. Büyükşehir’i alacağız, ilk genel seçimde en çok vekili çıkartacak parti her şartta ve koşulda biz olacağız.

"HALKLA BÜTÜNLEŞTİRECEĞİZ"

Bu hedefimize hızlı adımlarla yürürken 1980 sonrası sendikalar, hemşeri dernekleri, meslek odaları ve benzeri sivil toplum kuruluşlarının tamamı ile zayıflayan bağlarımızı yeniden kuvvetlendirecek, ilişki ve paylaşımlarımızı en üst düzeye çıkartarak partimizi halkımızla bütünleştireceğiz. An itibari ile partimizi iktidara taşıyacağından kuşku duymadığımız adaylığımızı partililerimize ve kamuoyuna duyuruyor, 1 Mart’ta İl Kongremizde yönetime talip olan veya olacak partililerimize de başarılar diliyoruz. Ortak akıl diyoruz, ortak fikir dili, tüm örgütümüzle birlikte kolektif yönetim yerelde ve genelde iktidar diyoruz.”

08 Şubat 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?