Kat artışı Büyükşehir gündeminde!

İzmit Belediyesinden oy birliğiyle geçen Recep Ekşi’ye ait Yahyakaptan’da bulunan arsa kat artışı maddesi bu ay Büyükşehir Belediye meclisinde de görüşülecek.

Şubat ayı İzmit Belediye Meclisi'nden oy birliğiyle geçen Recep Ekşi’ye ait Yahyakaptan Mahallesinde bulunan arsanın kat artışı maddesi bu ay Büyükşehir Belediyesi meclisinde de görüşülmek üzere gündeme alındı.

MAHKEMEYE TAŞINDI

İnşaat alanının dört kattan sekiz kata çıkarılmasıyla ilgili İzmit Belediyesinde alınan kararın ardından CHP Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir ve İmar Komisyonu üyesi Orhan Tanış bir açıklama yapmış, söz konusu maddeyi inceleyeceklerini ifade etmişti. Taşdemir ve Tanış, bugüne kadar CHP olarak dikine kat artışlarına muhalefet şerhi koyduklarını hatta kararları mahkemeye taşıdıklarını da belirtmişti.

76’NCI GÜNDEM MADDESİ

Söz konusu madde ise Büyükşehir meclisinde 76’ncı gündem maddesinde görüşülecek. O madde şu şekilde; “İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı'nın İzmit Belediyesi Yahya Kaptan Mahallesi, G22.b.25.d nazım, G22.b.25.d.2.b uygulama imar planı paftası, 1560 ada 10 No’lu parselde hazırlanan uygulama imar planı değişikliği ile ilgili teklifi."

08 Şubat 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?