Durhasan’da referandum

İzmit Küçük Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren 94 iş yeri sahibinin Durhasan’da kuracağı Makine İmalatçıları Sanayi Kooperatifi için yarın referandum yapılacak. Büyükşehir Belediye Meclisi’nce kabul edilen 600 dönüm arazinin sanayi alanı ilan edilmesi oylamasında CHP grubu muhalefet şerhi koymuştu. 550 kişinin oy kullanacağı referandum sonucu merak ediliyor

Galip Ataman
Galip Ataman Tüm Haberleri

SANAYİ ALANI OLDU

Büyükşehir Belediye Meclisince Durhasan Köyü’nde 600 dönüm alanın “sanayi alanı” olarak onaylanmasının ardından, 1/25.000’lik ve 1/5.000’lik planda değişiklik yapıldı. Bu arada İzmit Küçük Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren 94 iş yeri sahibi daha modern bir tesis kavuşmak için Makine İmalatçıları Sanayi Kooperatifi’ni kurarak bölgede 380 dönüm araziyi sahiplerinden gönül rızası ile satın aldı.

İDDİALAR DOĞRU DEĞİL

MAKİNE İmalatçıları Sanayi Kooperatif Başkanı Metin Aktürk ve Başkan Vekili Yusuf Ziya Uludüz, Durhasan Köyü’nde 600 dönüm alanın “sanayi olarak” belirlenmesinin ardından “rant iddialarının doğru olmadığını söyledi. Aktürk, “Çevreci, bacasız sanayi kurmak için arkadaşlarla bir araya geldik. Arazileri, sahiplerinden gönül rızasıyla aldık. Amacımız rant sağlamak değil istihdam yaratmak” dedi.

REFERANDUM YARIN

DURHASAN Köyü’nde, Büyükşehir Belediyesi’nce belirlenen “sanayi alanında” Makine İmalatçıları Sanayi Kooperatif üyelerinin tesis kurup kurmamasıyla ilgili referandum yarın yapılacak. İlk kez bir sanayi tesisinin kurulması için yapılacak referandumda Durhasan’da yaşayan 550 kişi oy kullanacak. CHP’liler “hayır” kampanyası başlatırken Makine İmalatçıları Sanayi Kooperatif yönetimi kendilerine haksızlık yapıldığını söyledi.

 

08 Şubat 2020 - Gündem

Muhabir Galip Ataman


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?