Hürriyet, Belki sınav yaparım belki de sözleşmeli almam

İzmit Belediyesi Şubat ayı meclisi Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlığında gerçekleşti.

Şermin Özcan
Şermin Özcan Tüm Haberleri

İzmit Belediyesi Şubat Ayı Meclisi, Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlığında toplandı. İzmit Belediyesi Belsa 9’uncu katta bulunan meclis toplantı salonunda düzenlenen mecliste 19 gündem maddesi görüşüldü.

 “38 SÖZLEŞMELİ PERSONEL”


Gündemin 15’inci maddesi olan ‘İI sayılı boş kadro değişikliği cetveli ile ilgili Plan Bütçe komisyonunun 22.01.2020 tarihli raporu’na dair konuşan AK Parti Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü, “Sayın Başkan, Ocak ayı meclisinde 26 tane atılan sözleşmeli personellerin niye atıldığını milleti yanıltarak anlattığı meclise apar topar ek gündem maddesi getirdi. Gündem maddesi ilgili komisyona geldiğinde incelerken 38 tane sözleşmeli personel istendiğini gördük. Maaşlarının yüksek olduğunu eleştiren başkanın bunun arkasından aynı talebi kendisinin de yaptığını gördük. Ara mecliste maaşlarını belirlemek istediler” dedi.

“KETENPEREYE GETİREREK BU İŞ OLMAZ”


Devamında Ünlü, “Biz ara mecliste belirlenemeyeceğini söyleyince, bu seferde pardon yanlış olmuş bunlar memur kadrosundan alınacak dediler. Sonrada baktık ki meclise 2 sayılı boş kadro değişikliği diyerek yanlış getirmişler. Meclise hileli bir şekilde getirdikleri ve meclisi yanıltarak bu işi yapmak istedikleri için müdürlüğüne iade ettik. Bir aylık maliyeti 207.300,63 TL, bir yıllık maliyeti 2 milyon 484 bin TL, beş yıllık maliyeti 12 milyon 420 bin TL. Keten pereye getirilerek, meclis aldatılarak bu işler olmaz” şeklinde konuştu.

“HATA YAPABİLİRİZ”


Ünlü’ye yanıt veren Başkan Hürriyet, “Kadro alalım istedik. Belki KPSS’yle belki sözleşmeyle alacağım. Kendi sınavımı yapacağım. Belki bazısını da işçi olarak alacağım belki de hiç kullanmayacağım. İhtiyaç analizi oluşturuyoruz. Siz böyle söylemeye devam edin. Bizim arkadaşlarımızın hiçbir kötü niyeti yok. Biz de hata yapabiliriz siz de yapabilirsiniz. Sözleşmeli personeli kendim sınav yapıp alabilirim. Belki de sözleşmeli personel almayacağım” dedi.

04 Şubat 2020 Kocaeli- Asayiş

Muhabir Şermin Özcan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?