İYİ Parti'den CHP'ye tepki!

İYİ Parti Kartepe İlçe Başkan Yardımcısı Seyit Osman Akyüz, CHP Kartepe İlçe yöneticilerinden Cihan Çakır'ın sosyal medya paylaşımına sert yanıt verdi

İYİ Parti Kartepe İlçe Başkan Yardımcısı Seyit Osman Akyüz, CHP Kartepe İlçe yöneticilerinden Cihan Çakır’a yönelik olarak açıklama yaptı.

"İBRETLE OKUDUK"

Akyüz, konuyu özetleyerek şu ifadeleri kullandı; “İlçe Başkanımız ’in; 23 Şubat Pazar Günü gerçekleşecek olan 2. olağan ilçe kongremizde tekrardan aday olacağını açıklamak vesilesi ile 01.02.2020 Cumartesi günü ilçe binamızda düzenlenen basın açıklamasında İl Başkanımız Şanbaz Yıldız’ın bir iyi niyet temennisi ile söylediği 'Haluk 2024'te Belediye Başkanı olacak cümlesi' ve İlçe Başkanımız Haluk Tamyüksel’in 'Belediyeye bayrağı asacağız' sözlerinin partisine ve partililerine hedef belirlemesinin akabinde; Cumhuriyet Halk Partisi ilçe yöneticisi  bir arkadaşın sosyal medya ortamında ki açıklamalarını hayret ve ibretle okuduk.

"SAYGIMIZ SABİT"


İYİ Parti kadroları olarak bizler ittifak içerisindeki vazifemizi layığı ile yerine getirmiş, ittifakın ruhuna uygun şekilde vicdani sorumluluğumuzu farkında hareket etmiş, gerektiğinde kendi partililerimiz ile ters düşmek pahasına dahi verilen söz namustur inancı ile duruş sergilemiş olduğumuz için müsterihiz. döneminde ve hatta sonrasında da ilçe başkanımızın basın yolu ile yaptığı açıklamalar ile de ittifaka olan saygımız ve sevgimiz sabit olup, kendi partisinin adayını ne kadar desteklediği veya destekleyip desteklemediği belirsiz olan kişilerce sorgulanamayacak kadar da ortadadır.

"İCRAAT ÜRETMEKLE MÜKELLEF"


İYİ Parti, yalnızca seçim sürecinde değil, seçim sonrası dahi Kartepe'de ayak basılmadık yer bırakmayarak iddiasını ortaya koymuş bir siyasi harekettir. Nitekim geçmiş seçimde yapılmış ittifak üzerinden İyi Parti'yi ittifak ruhuna aykırılık ile itham etmek, ittifak ruhuna vurulmuş en büyük darbedir. İYİ Partinin vazifesi, her hâl ve şartta başka herhangi bir partiyi memnun etmek değil, Kartepe'nin ve Kartepe'lilerin ihtiyacı olan ne varsa, yerinde tespit ederek çare aramak, plan yapmak ve proje üretmektir. İYİ Parti, tek başına seçime girecek kadar diri ve aktif bir şekilde çalışmak, polemik değil icraat üretmekle mükelleftir.

"İDDİALI SİYASİ HAREKET"


Bu açıklama ile il başkanımız Şanbaz Yıldız Bey'in iyi niyet temennilerini anlayacak idrake sahip olamayanların, aynı zamanda mevki ve makam gözetmeksizin siyasi etikten uzak bir şekilde mevkiinden çok üstte bir İl Başkan'ı na cevap verebilenlerin Kartepe'yi ve Kartepelileri anlayamayacağı ortadadır. Bu noktadan hareketle İYİ Parti kadroları, önümüzdeki süreçte Kartepe iktidarına aday en iddialı siyasi harekettir. İYİ Parti, mücadele kalesinin iki sağlam burcu olan samimiyet ve mesuliyetle görevine devam edecek, Kartepe'nin ve Kartepe'lilerin derdine merhem olabilme mücadelesini azimle sürdürecektir. İmkan ve şeraitler, ittifaksız bir seçim gösterdiği takdirde, mücadele sahasında ihtiyacımız olan kudret, bizim iman dolu göğsümüzde ve damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur."

03 Şubat 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?