İzmit İHL öğrencileri tarihi binaya taşınıyor

İzmit İmam Hatip Lisesi’nin yıkımı ve öğrencilerin Gazi Anadolu Lisesi’nin boşalttığı tarihi binaya taşınma planında değişiklik yapıldığı öğrenildi.

Galip Ataman
Galip Ataman Tüm Haberleri

Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Haziran ayında boşaltılma, yıkım ve yerine yeni bina kararı aldığımız İzmit İHL binasında okuyan öğrencileri, Gazi Lisesi’nin boşalttığı tarihi ve ek binaya bir hafta içinde taşıyacağız” dedi

BAKANLIK  UYARDI

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın depremde hasar gören okul binalarının boşaltılarak yıkılmasıyla ilgili kararı valiler tarafından uygulanırken hasarlı okul binaları listesine İzmit İmam Hatip Lisesi’nin de eklendiği öğrenildi. Geçtiğimiz günlerde Darıca Kazım Karabekir İlkokulu boşaltılarak öğrencileri, çiftli öğretime dönüştürülen Süreyya Yalçın Ortaokulu’na ve bahçesinde yaptırılan prefabrike okula nakledilmişti.

 

GAZİ LİSESİ BİNASINA

MİLLİ Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, bakanlığın uyarısı üzerine Haziran ayında boşaltmayı planladıkları İzmit İmam Hatip Lisesi’ni hemen boşaltma öğrencileri Gazi Lisesi’nin boşalttığı tarihi binaya nakletme kararı aldıklarını söyledi. 8 aydır boş duran okulda boya ve badana çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Çelik, “İHL öğrencileri bir hafta sonra yeni okullarında eğitime başlayacak” dedi.

 

HAZİRAN’DA YIKILACAKTI

İZMİT İmam Hatip Lisesi binasının haziran ayında boşaltıldıktan sonra yıkılarak yerine 5 katlı 27+4 derslikli yeni okul binası ve pansiyon yapılacağını Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi 12 Ocak’ta duyurmuştu. Okulların 9 Haziran’da tatile girmesinin ardından İHL binası boşaltılacak, öğrencileri Gazi Lisesi’nin boşalttığı tarihi ve ek binaya taşınacak, pansiyonda kalan öğrenciler de Necip Fazıl Kısakürek İHL pansiyonuna yerleştirilecekti.

03 Şubat 2020 Kocaeli/ İzmit- Gündem

Muhabir Galip Ataman


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?