Tahsin Tarhan, "Köylülerimizin haklarının takipçisi olacağız"

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Dilovası Çerkeşli Mahallesinde yapılacak olan imar planında vatandaşların yaşadığı sorunlara dikkat çekti.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir ve CHP ilçe yönetimiyle birlikte Dilovası Çerkeşli Mahallesinde yapılacak olan 1/1000’lik imar planında vatandaşların yaşadığı sorunları dinlemiş, konuyu TBMM’ye taşıyıp, çözüm arayacaklarını dile getirmişti.

"TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıyan Tahsin Tarhan, mecliste yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Yapılacak olan planlamada kanunun verdiği haklardan fazla kesintiler yapılmakta, başka bölgelerden parseller köy içine taşınmaktadır. Köylülerin arazileri parçalanmakta, 600 yıllık köylerimizde tarım ve yerleşim arazileri bozulmaktadır. Dilovası Çerkeşli mahallesinde yapılacak olan imar planlamasında  planın uygulayıcısı şirketin ve yerel yönetimlerin köylülerimizi mağdur etmeyerek yerindenlik ilkesini esas alması gerekmektedir. Askıya çıkan ve itiraz edilen imar planlarıyla ilgili köylülerimizin haklarından yana konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

"DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM"

"Dilovası Çerkeşli mahallesi sosyo-ekonomik durumu ortada olan bölgemizdir. Burada vatandaşlarımızın topraklarını, bağlarını, bahçelerini imar planı vesilesiyle bozup, köylerimizin parçalanmasına izin vermemiz gerekiyor. Bu konuda Kocaeli'nin tüm siyasilerini ve yetkililerini duyarlı olmaya davet ediyorum."

31 Ocak 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?