Zafer Mutlu: Kısır çekişmenizden bıktık

Saadet Partisi İl Divan Toplantısı bugün gerçekleştirildi.

Sabancı Kültür Merkezinde düzenlenen İl Divan Toplantısı’na Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu’nun yanı sıra İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, ilçe başkanları, yönetim kurulu ve parti üyeleri katıldı. Toplantıda açıklamalarda bulunan Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, “Sizin kısır çekişmenizden bıktık. Ne siz de ne karşınızdaki ana muhalefetten bu ülkeye bir fayda gelmeyeceğini belirtiyoruz. Bu ülkenin tek adaletli partisi Saadet Partisidir” dedi.

“BİZLERİ TEDİRGİN EDİYOR”

Toplantıda değerlendirmelerde bulunan SP İl Başkanı Zafer Mutlu, “Bugün gündemimizde  deprem var, kısa bir süre önce yaşamış olduğumuz deprem felaketi ile hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara geçmiş olsun diyoruz. Depremlerin en büyüğünden birini yaşayan ilimizde bugüne kadar deprem için yapılan hazırlıklar kafamıza takılmış oldu. Büyük felaketten 20 yıl geçmiş olmasına rağmen kentsel dönüşüm esnasında yeterli çalışmaların hala olmadığını ifade etmek istiyoruz. Hasarlı binaların varlığı bizleri tedirgin etmektedir. Bu vesileyle alakalı kararların bir an önce alınması gerektiğini ve kentsel dönüşümün hızlandırılmasını istiyoruz” dedi.

“İSTEDİKLERİNİ YAPIYORLAR”

“Son yaşanan deprem sonrası daha önceki siyasi rekabetlerin zirveye çıktığını izleyerek görüyoruz” diyen Mutlu, “Koskoca Vali canlı yayında kalkıp İç İşleri Bakanına deprem algısının iyiliğinden bahsediyor. Ve yardımların bir şova dönüştüğünü görüyoruz. Şu konu bile ülkemizi bir araya getiremiyor. Ülkemizin son 20 yılda getirilmiş olduğu kutuplaşmanın ne boyutlara gelmiş olduğunu görüyoruz. Daha önceki iktidarlar da ‘bu Allah’ın ikazıdır’ diyen hocaların da ağzını bıçak açmıyor. Son 10 yılda manevi olarak daha iyi bir durumda mıyız yoksa daha kötü mü? Ülkemizde 2002 yılına göre günümüzde suç oranları yüzde 434 artıyor,  uyuşturucu vb. olaylarda yüzde 678,  fuhuş yüzde 764, kadın ve cinsel istismara uğrama oranları ise 10 yıl öncesine göre tam 14 kat artmıştır. O dönemde bu olaylar Allah’ın bir ikazıdır diyen ülkenin ahlak anlamda bu kadar sıkıntının arttığı bir dönemde bunları ağzına alamamaktadır. Çünkü istedikleri gibi iktidara sahipler, istediklerini yaptırıyorlar” şeklinde konuştu.

“İKTİDARA VEDA EDECEKSİNİZ”

Son olarak Mutlu, “Elimizi vicdanımıza koyarak 10 yıl öncesi yaptığımız eleştirileri bugün de yapabilmeliyiz.  CHP’li bir belediye bir şarkıcı getiriyor, konser verdiriyor. İddiaya göre geçmişte terör örgütü fotoları var diye ortaya çıkıyor CHP bunu yalanlıyor. AK Partili bir belediye Karfest’e bir şarkıcı getiriyor. Şarkıcı burada olmayan melekler bilmem neremi öpsünler diye AK Partili bir belediyenin programında söyleyebiliyor. Sizin kısır çekişmenizden bıktık. Ne siz de ne karşınızdaki ana muhalefetten bu ülkeye bir fayda gelmeyeceğini belirtiyoruz. Bu ülkenin tek adaletli partisi Saadet Partisidir. Ülkenin geldiği durum ortada, sanal gündemlerle meşgul edilmeye çalışılıyoruz. Libya ve Kanal İstanbul projeleri parlatılmaya çalışıldı. Bu Kanal İstanbul proje değil adeta peşkeş çekmek. Kimlerin orada arsaları olduğu ortaya çıkıyor. İlk seçimde iktidara veda edeceksiniz. İlk seçimde Saadet Partisi iktidarda söz sahibi bir parti olacaktır” dedi.

30 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?