Kavut, CHP İzmit'e aday oldu

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkan Adayı Ahmet Ömer Kavut, gençlik kolları için aday olduğunu açıkladı.

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkan Adayı Ahmet Ömer Kavut, gençlik kolları için aday olduğunu şu ifadelerle açıkladı; "Saygıdeğer Cumhuriyet Halk Partililer ve partimizin çok kıymetli gençleri, yol arkadaşlarım, dev çınarın yemyeşil yaprakları, Cumhuriyetin yılmaz savunucuları. Bildiğiniz üzere önümüzde gençlik kolları seçimleri var. Bu süreçte bizler gençlik kolları başkanlığını yalnızca partiye gelen alışılmış yüzleri sürece dahil etmek olarak değil, bugün yaklaşık 400 bin nüfusa ulaşmış İzmit’te yani kentimizde bulunan partili olsun ya da olmasın, bize oy versin ya da vermesin lise çağından başlayarak bütün gençlerin kanaat öncülüğünü üstlenecek bir yapı olarak görüyoruz.

"SU GÖTÜRMEZ BİR GERÇEKTİR"

Bu misyon ile İzmit’imizin 102 mahallesinde bulunan bütün gençlerin sesi olabilmek adına yola çıkıyoruz. Çünkü şunu çok iyi biliyoruz ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır.” Memleketimizin içerisinde bulunduğu durumun rehaveti su götürmez bir gerçektir.  Bu  memlekette artık gelecek kaygısından öte yaşam kaygısına, telaşına düşürülmüş gençler var. Bu memlekette 19 yaşında sokak ortasında dövülerek canına kıyılan Ali İsmail Korkmazlarımız var.

"YOLA ÇIKMIŞ BULUNUYORUZ"

Haince katledilen Özge Can Aslanlarımız, Ceren Özdemirlerimiz var. Bu memlekette binlerce ailenin ve gencin emekleriyle ve fedakarlıklarıyla dolu eğitim hayatları sonrasında işsiz kalan binlerce diplomalı gencimiz var. Hal böyleyken gençlik meselesi hiç şüphesiz memleketimizin de, partimizin de gelecek meselesidir. Tüm bu sorunların yanı sıra partimizin gençliğine düşen de ezilenin sesi, yoksulun aşı, kimsesizlerin kimsesi olabilmektir. Tüm partililerimizin ve yurtseverlerin çocuklarına örnek gösterebilecekleri bir gençlik kolları yapılanmasına öncülük etmek üzere yola çıkmış bulunuyoruz.

"İZMİT, GÜLÜMSETEN BR GENÇLİĞİ HAK EDİYOR"

Ben değil biz diyerek partimizi iktidara taşıyacak üretkenlikle ve çalışkanlıkla gece gündüz demeden elimizi değil, gövdemizi taşın altına koymaya hazırız. Tüm bu bilinç ve anlayışla Cumhuriyet Halk Partisi İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’na adayım. Gülümseyen bir İzmit’in, gülümseten bir gençliği hakettiğini düşünüyorum. Partimize ve kamuoyuna saygılarımla arz ederim. Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları seçimlerimizin İzmit başta olmak üzere tüm ilçelerimizde partimiz için hayırlı olmasını diler, tüm aday arkadaşlarımıza başarılar dilerim."

26 Ocak 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?