"Acınız acımız, yanınızdayız"

Marmara Depremi'nin 17 Ağustos 1999'da meydana geldiği İzmit'te, Elazığ'daki depremin ardından bölgeye gönderilmek üzere yardım kampanyası başlatıldı. 

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından 17 Ağustos 1999 depreminde büyük hasar gören ve kayıpların verildiği İzmit'te yardım kampanyası başlatıldı. İzmit Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasında, 2 gün boyunca halktan toplanan gıda malzemesi, giyim eşyası, battaniye, çocuk bezi gibi ürünler, Elazığ'daki depremzedelere gönderilecek.

"ÇOK ÜZÜNTÜLÜYÜZ"

Elazığ depreminin ardından 17 Ağustos depremini ve o dönem yaşadıkları sıkıntıları hatırladıklarını anlatan Birgül Acar, "Biz 2 gündür, 17 Ağustos depreminde yaşadıklarımızı yeniden yaşıyor gibiyiz. Gece ve gündüzümüz karıştı, çok üzüntülüyüz. Elazığ'dakileri en iyi biz anlıyoruz. Bizim onlardan bir farkımız vardı hava sıcaktı, onların şartları şu an çok daha zor hava çok soğuk. Allah yardımcıları olsun, elimizden ne geliyorsa onları yapmaya çalışıyoruz ama yaşadıkları acı çok büyük. Hepsinin acısını en derinden biz de yaşıyoruz. Allah yardımcıları olsun" diye konuştu. 

"KENDİ YAŞADIKLARIMIZI HATIRLADIK"

Aldığı atkı, bere gibi ürünleri yardım kampanyasına bağışlayan Muzehher Yıldız ise, "Daha çok yardım yapmak isterdim ama elimizden bu geldi. El işi stantlarında çalışıyorum oradan ne bulduysam atkı, şapka gibi ürünler getirdim. 17 Ağustos depreminde aynı şeyleri yaşadığımız için onları çok iyi anlıyoruz. Bizim evimiz yıkılmamıştı ama bulunduğumuz mahallede birçok komşumuz evsiz kalmıştı, birçok komşumuzu da kaybettik. Allah kimseye bir daha yaşatmasın. Elazığ'da yaşanan depremi duyduğumuz gece eşimle beraber uyuyamadık, kendi yaşadıklarımızı hatırladık. Televizyonu açıp depremi gördüğümüzde eşimle beraber ikimizi de sabaha kadar uyku tutmadı, orada olmak onlara yardım etmek istedik. Elazığ'daki kardeşlerimiz cesaretli olsunlar. Herkes elinden geleni yaparsa el birliğiyle her şeyi kurtarabiliriz" dedi. 

"YANININZDAYIZ"

Elazığ'daki deprem bölgesine gönderilmek üzere toplanan yardım kolilerinin üzerine yazılan not ise okuyanları duygulandırdı. Acar ailesinin, notta 'Yıkanmış ve ütülü bebek, çocuk ve yetişkin kıyafeti vardır. Depremi en ağır şekilde yaşayan insanlar olarak yanınızdayız. Acınız, acımız. Geçmiş oIsun' yazdığı görüldü. 

26 Ocak 2020 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?