BİLNET yer yüzeyini ve depremleri inceledi

İzmit Tepeköy Mahallesi Egemenlik Caddesi’nde bulunan BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi’nde 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk yarısı başarıyla tamamlandı. Anasınıfından Fen Lisesine kadar öğrenciler gerek akademik ve gerekse sosyal aktiviteler yönünden başarılı bir dönem geçirdi.

KOÜ JEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİNİ ZİYARET


BİLNET Okulları 10. Sınıf öğrencileri KOÜ Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği ve Jeofizik Mühendisliği’ni ziyarete gitti. Coğrafya Zümresi tarafından organize edilen eğitim amaçlı ziyarette öğrenciler Jeoloji Mühendisliği ve Jeofizik Mühendisliği alanında yapılan çalışmaları gözlemledi.


Jeoloji Bölümü Araştırma Görevlisi Yasemin Bora’nın katkılarıyla “Paleontoloji” taşbiliminde Topoğrafya ve Kayaçların oluşumunu öğrenen, kayaç türlerini inceleme imkanı bulan öğrenciler Jeofizik Bölümü Prof.Dr.Bülent Oruç, Doç.Dr.Ergin Ulutaş, Arş.Gör.Dr.İsmail Kaplanvural ve Arş.Gör.Dr.Deniz Çaka’nın sunumlarıyla da Depremler ve Tsunamiler’in oluşumu hakkında detaylı bilgiler aldı. BİLNET Okulları 10.Sınıf öğrencileri “Tsunami Modellemesini” yerinde görme fırsatı yakaladı.

23 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?