Vali Aksoy, "Kocaeli turizmi için çalışacağız"

2020 Yılı İlk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Akçakoca Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Vali Yardımcısı Dr. Osman Abdullah Günaydın, İlçe Kaymakamları,  İl Planlama ve Koordinasyon  Müdür Vekili Erkan Ertürk, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.

"521 PROJEDE ÇALIŞILDI"


Toplantıda konuşan Vali Hüseyin Aksoy, şu ifadeleri kullandı; "Yatırım uygulamalarının koordinasyon ve incelenmesi amacıyla 2019 yılının yatırımlarının gerçekleşme durumunu gözden geçirip, 2020 yılı içerisinde yapacağımız çalışmalar ile ilgili değerlendirmelerde bulunacağız. Yatırımcı kurum ve kuruluşlarımızın il yatırım takip sistemine girmiş olduğu verilere baktığımızda 2019 yılında kamu kurum ve kuruluşlarıyla mahalli idareler tarafından toplam 521 proje üzerinde çalışma yapılmıştır. 2019 yılı sonu itibariyle biten proje sayımız 211, devam eden proje sayımız 215, ihale aşamasında bulunan proje sayımız 38’dir. Henüz başlanamayan proje sayımız ise 57’dir.

"YÜZDE 91 YATIRIM PAYI"

2019 yılı yatırımlarının proje tutarı toplamı 12 milyar 894 milyon TL’dir. 2019 yılı ödenek toplamı ise 2 milyar 717 milyon TL’dir. 2019 yılı sonuna kadar 1 milyar 870 milyon TL’lik bir harcama gerçekleştirilmiş ve nakdi gerçekleşme oranı da yüzde 69’dur. 2019 yılının toplam harcama oranlarında ulaştırma sektörümüz yüzde 35 ile ilk sırada yer alıyor. Diğer kamu hizmetleri yüzde 34’lük bir payla 2. sırada yer alıyor. Eğitim sektörü de yüzde 22’lik oranla 3. sırada yer almaktadır. Bu üç sektör tüm sektörler içerisinde yüzde 91’lik bir yatırım payına sahiptir.

"KOCAELİ TURİZMİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

Gündemimiz ile ilgili çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kocaeli’nin turizmden daha fazla pay alması için çalışacağız. Kocaeli’de turizmi iyileştirmek ve daha iyi bir noktaya taşımak adına hepinizin bildiği üzere bir Turizm Çalıştayı yaptık. Belirli alanlarda bu çalışmaların daha iyi bir noktaya gelmesi için çalışma grupları oluşturacağız. Kocaeli’nin turizmden daha fazla pay alması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Doğu Marmara Kalkınma Ajansımızda Kocaeli’nin son görüntülerini kapsayan tanıtım videosunu hazırlatarak, Kocaeli turizmin gelişmesine önemli bir katkı sağlamıştır.” 

21 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?