Erenkaya, CHP İl Başkanı gibi

CHP ilçe kongrelerinin tamamlanması, il delegelerinin belirlenmesinin ardından gözler 1 Mart’ta yapılacak il başkanlığı seçimine çevrildi. İl başkanlığı için adı geçenler arasında en şanslı ismin önceki dönemlerde belediye başkanlığı ve milletvekilliği yapan Hikmet Erenkaya olduğu konuşuluyor. Kulislerde, açıklamayı, Erenkaya’nın değil en az 7-8 ilçe başkanı tarafından yapılacağı konuşuluyor.

Galip Ataman
Galip Ataman Tüm Haberleri

ERENKAYA ŞANSLI

CHP’de ilçe seçimlerinin tamamlanmasının ardından il başkanlığı için en şanslı adayın Hikmet Erenkaya olduğu belirtiliyor. CHP kulislerinde “1 Mart’ta yapılacak il başkanlığı seçiminde en şanslı aday, Başiskele hariç tüm ilçelerde desteklediği adayı kazandıran Hikmet Erenkaya’dır. Seçilmiş 600 il delegesinin büyük çoğunluğunun desteklediği Erenkaya’nın karşısına çıkacak adayların hiç şansı yok” değerlendirmesi yapılıyor.

 

ADAY GİBİ ÇALIŞTI

CHP belediye meclis üyeliği, Büyükşehir dahil belediye başkanlığı ve milletvekilliği yapan Hikmet Erenkaya’nın 2011 yılında milletvekilliğinin sona ermesine rağmen her seçim döneminde adaymış gibi çalıştığını ifade eden partililer, “Hikmet Erenkaya, hiçbir beklentisi olmamasına rağmen her seçim öncesi adaymış gibi CHP’nin seçim kazanması için 7/24 özveriyle çalıştı” yorumunda bulundu.

 

KARAR BAŞKANLARIN

1 Mart’ta yapılacak il başkanlığı seçiminde 2 milletvekili, 25 il yönetimi, 9  disiplin kurulu üyesi ve 600 seçilmiş delege olmak üzere toplam 636 kişinin oy kullanacağı il başkanlığı seçiminde Hikmet Erenkaya aday olmayacak. CHP kulislerinde Başiskele hariç 11 ilçe başkanından en az 7-8’inin “Başkanlık Erenkaya’nın hakkı” diyerek aday göstermesi halinde il başkanlığını kabul edebileceği konuşuluyor.

21 Ocak 2020 Kocaeli/ İzmit- Gündem

Muhabir Galip Ataman


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?