Kahraman Bulut adaylığını açıkladı

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’nin mevcut başkanı Kahraman Bulut, 23 Şubat’ta yapılacak 12. olağan genel kurulda aday olduğunu açıkladı.

TMMOB’a bağlı İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut, Luxor Garden Otel’de gerçekleştirdiği toplantıda 12. Dönem şube yönetimi başkan adaylığını açıkladı. Başkan Bulut, toplantıda “hizmete devam” mesajı vererek yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı. Programa İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut’un yanı sıra geçmiş dönem başkanlarından Bekir Güre, Tolga Ok ve çok sayıda inşaat mühendisi katıldı.

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’nin mevcut başkanı Kahraman Bulut, 23 Şubat’ta yapılacak 12. olağan genel kurulda aday olduğunu açıkladı. Bulut yönetimini ise önümüzdeki günlerde belirleyip kamuoyuyla paylaşacak İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’nin seçimi 23 Şubat Pazar günü yapılacak. Başkan Kahraman Bulut ile birlikte Halil Ardıç ve Saliha Belkıs Akbal da başkanlık için yarışacak. 2 bin 850 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu seçimde 7 kişilik yönetim kurulu 14 kişilik üst kurul delegesi seçilecek.

Programda konuşan İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut özetle şunları söyledi: “Kocaeli şubemiz 1998’de kuruldu ve şehrimize çok önemli katkıları oldu. 1 yıldır şube başkanlığı görevini  yürütmekteyim, çok ciddi emekler harcadık. Meslek örgütümüzün artık merkezden değil, yerelden yönetilmesi gerektiği sonucu ortaya çıkıyor. İl il yönetilen şubeler olmalı. 81 ilde sadece 26 ilde şube vardır. Neden bu 26 il seçildi bu soruya cevap veremiyoruz. Şube olmanın belirli bilimsel kriterleri olmalı. Bunun için genel merkezle bir mücadele içerisindeyiz.

MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİZ

Yerelde ve genelde bunun mücadelesini vereceğiz. Ekmeğimiz için eylem yapmamız gerekiyorsa bunu da yapacağız. Belki herkesi Ankara’ya davet edeceğiz. Meslektaşlarımız problemleri var. Bunların hepsini biliyoruz ve çözümü için tecrübelerimizden faydalanarak mücadeleyi sürdüreceğiz.

SGK İLE PROTOKOL YAPILMALI

Biz çıtamızı oldukça yüksek bir noktaya çıkardık. Meslek büyüklerimiz için onur gecesi düzenleyeceğiz. Kentte inşaatlaşmayı arttırmak için elimizden geleni yapacağız. Şu anda 2850 üyemiz var. Her geçen gün projeci sayısı da artıyor. Rekabet fiyatların aşağı düşmesine neden oluyor. Proje fiyatları revize edilmeli ve bu karar Resmi Gazete’de yayınlanmalı. SGK ile protokol yapılmalı. Yeni dönemde bunları yapacağız.

21 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?