Nail Baki yeni projelerini anlattı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nail Baki gerçekleştirdiği basın açıklamasında kent için yeni projelerini anlattı

31 Mart Yerel seçimlerinde Demokrat Parti’den Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Nail Baki bugün Dolphin AVM’de bulunan Keyfinn Cafe’de Kentsel Projeler Merkezi Derneği adına basın toplantısı düzenledi. Baki, seçim sonrası kent gündemini yakından takip ettiğini ve belediye meclislerine katıldığını ifade etti. Baki, “Maalesef seçimlerde bu yana belediye meclislerinde sürekli gerginlik var. Kentimiz çok sıkıntılı ve vatandaşımız çözüm arıyor” diye konuştu

"KENTİZ BİZ"

Seçim bitti ama işimiz bitmedi ama işimiz bitmedi diyen Baki, “Bundan sonra da kentsel sorunlara yönelik çalışmalarımız devam edecek. Farklı meslek gruplarından ve üniversite öğrencilerinden oluşan bir Kentsel Proje Üretim ve İzleme Merkezini kurduk. “KENTİZBİZ” adlı oluşum ile Kocaeli’ye yönelik öncelikli sorunları tespit edip, projeler üreteceğiz. Hem Kocaeli Büyükşehir Belediyesine hem de 13 ilçe belediyesine yönelik olacak çalışmalarımız. Bu projeleri hem kamuoyu hem de belediyeler ile paylaşacağız. Bunun yanında Belediye yatırımlarını yakın takibe alacağız. Belediye meclislerine katılacağız. Fikrimizi ifade edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

DESTEK VERMEYE HAZIRIZ

Kentizbiz Derneği hakkında bilgiler veren Baki açıklamasının devamında, “Proje üretmekle kalmayıp ulusal ve uluslararası fonlar ile örnek mikro projeler gerçekleştireceğiz. Ankara’da hazırlanan ve kent sorunları ile ilgisi olmayan projelere karşıyız. Bu kente Ankara’dan bakmak uçaktan karıncaya bakmak gibidir. Yerel sorunlar yerel insiyatif anlayışı ile çözülür. Bu konuda istendiği takdirde parti gözetmeksizin tüm belediyelere destek vermeye hazırız.” İfadesini kullandı. 

OKULLARA ÜCRETSİZ ÖĞLE  YEMEĞİ

Çevre Mühendislerine göre İzmit kent merkezinin havasının Dilovası’nın havasından daha kirli olduğunu ifade eden Baki, “Bu yüzden Yürüyüş Yolunun yatay araç trafiğine kapatılması için kamuoyu oluşturacağız. Halkımızı bilgilendirerek, imza kampanyası başlatacağız.” Dedi. Önceliğimiz yoksullukla ve kanserle mücadele diyen Baki “Çocuklarımız okullarda öğle arasında son derece kötü gıdalar ile besleniyorlar. Çocuklarımız et yemeyi unuttu, dengesiz besleniyorlar. Pilot olarak seçeceğimiz bir okulda İlköğretim öğrencilerine öğlenleri sıcak yemek servisine başlayacağız”. 

BU KONUDA ISRARCIYIZ

Büyükşehir Belediyesi Diriliş Kampı hakkında yorum yapan Baki, “Diriliş Kampından kim ne yapıyor bilmiyoruz. Orası herhangi bir partiye ya da cemaate değil tüm Kocaeli’ye ait. Orada üniversite öğrencilerimiz ile “2023’e Cumhuriyet Projeleri Çalıştayı” projemizi gerçekleştirmek istiyoruz. Bu konuda ısrarcıyız ve Büyükşehir Belediyesine müracaatımızı yapacağız.” İfadesini kullandı. 

İSTİHDAM PROJELERİ

Projeler konusunda ulusal ve uluslararası ödülleri olduğunu belirten Baki, “Ekonomik krizler ile sıkıntı içerisinde olan ülkemizde genç nüfus işsizlik oranı çok arttı. İşsizlik en büyük felakettir. Ailede ve Toplumda barışı zedeler, felaketlere yol açar, açıyor da. Belediyeler bunu görmezden gelemez. Bu yüzden rant esaslı beton projelerinden vazgeçip, üretime ve istihdama yönelik projeler yapılmalıdır. Bu yüzden kentimizdeki belediyelere yönelik Evsel ve Endüstriyel Atık Geri Dönüşüm, Enerji üretimi, Tarım ve hayvancılık ile ilgili projelerimiz hazır. Yılda 1000 kişiye istihdam yaratacak projeler bunlar. Parti farkı gözetmeksizin İstekli belediyelere destek vermeye hazırız” ifadelerini kullanarak toplantıyı sonlandırdı.

19 Ocak 2020 Kocaeli/ İzmit- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?