Vali Aksoy, Hafızlık Yarışması'nda dereceye girenleri ödüllendirdi

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında ilimizde Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri arasında geleneksel olarak gerçekleştirilen Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması,  Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması ve Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrenciler, düzenlenen törenle Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy tarafından ödüllendirildi.

Maide Restaurantta düzenlenen programa; Vali Aksoy’un yanısıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak,  İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhterem Aktaş, okul müdürleri, öğretmenler, dereceye giren öğrenciler ile aileleri katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmalarında; “Din Eğitimi Genel Müdürlüğümüzün koordinasyonunda ilimizde gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize plaket takdimi amacıyla bir aradayız. Hangi alanda çalışıyorsak ve görev yapıyorsak onun en iyisini yapmak için gayret içerisinde çalışmalarımıza devam etmek durumundayız. Din eğitimi alanında öğrencilerimizi yetiştirme noktasında önemli bir gelişme gösteren İmam Hatip Ortaokullarımız ve İmam Hatip Liselerimiz normal mesleki derslerin dışında da çocuklarımızın her yönüyle gelişmelerine katkı sağlayacak güzel bir çalışmayı ortaya koyuyorlar. Bu anlamda kendilerinin daha iyi yetişmesine de fırsat yaratacak böylesine önemli bir organizasyonda emsallerine göre daha başarılı olan arkadaşlarımız bugün ödül alacaklar. Bu ödüller onların bundan sonraki yaşamında onlara önemli katkılar sunacak ve diğer öğrencilerimizi de özendirecektir. Ödül alan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Onları yetiştiren değerli öğretmenlerimize ve okul müdürlerimize teşekkür ediyorum. Her başarının arkasında mutlaka öğrenci velisi vardır. Bu anlamda onlara destek olan ailelere de çok teşekkür ediyorum. Temennimiz; bölgede ve Türkiye’de de derece elde etmenizdir.” Diyen Aksoy, yarışmalarda dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, plaket verdi.

Vali Hüseyin Aksoy, dereceye giren okulların müdürlerine başarı belgesi vererek, onlarla günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.

07 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Çöp tesisi Kandıra'ya yapılmalı mı?