Minibüsçüler tramvay gelirine göz dikince ortak havuz çatladı

Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde, Ulaşım Park AŞ ve İzmit 5 Nolu Şehiriçi Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatifi’ne ait araçların tek çatı altında toplanması görüşmelerinde sorunlar yaşandığı öğrenildi. Minibüsçülerin tramvay gelirlerinin de “Ortak Gelir Havuz” projesine dahil edilmesinde ısrarcı olmaları nedeniyle havuzun çatladığı iddia edildi.

Galip Ataman
Galip Ataman Tüm Haberleri

TRAMVAYSIZ OLMAZ

Ulaşımın konforlu, kaliteli, güvenli ve seri toplu taşıma araçlarıyla yapılması için Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde Ulaşım Park AŞ ve İzmit 5 Nolu  Şehiriçi Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatifi’ne ait araçların tek çatı altında toplanmasında sorunlar çıktığı belirtiliyor. “Ortak Gelir Havuzu” projesi protokolünün imzalanmaması önündeki en büyük engelin tramvay gelirlerinin havuza alınmaması olduğu iddia ediliyor.

BAŞKANLAR AÇIKLADI

31 Mart 2019’da Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tahir Büyükakın’ı ziyaret eden Kocaeli Minibüs ve Otobüsçülere Odası Başkanı Mustafa Kurt başkanlığındaki kooperatif başkanları ulaşımın Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde tek çatı altında toplanması konusunu görüşmüştü. Başkan Mustafa Kurt ve Niyazi Yağız yaptıkları ortak açıklamada, “Ortak Gelir Havuz projesi 2019’un sonunda başlayacak” demişti.

BAŞKAN YETKİ ALDI

Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde yapılacak Ulaşım Park AŞ ve özel halk otobüsleri kooperatiflerinin tek çatı altında birleşmesine pilot seçilen İzmit 5 Nolu Şehiriçi Kooperatifi’nden başlandı. Başkan Büyükakın, 12 Aralık 2019’da yapılan Büyükşehir Belediye Meclisi’nden “Ortak Gelir Havuz” protokolü imzalamak için yetki aldı. Yaşanan sorun sonrası protokolün imzalanıp imzalanmayacağı merak ediliyor

06 Ocak 2020 - Gündem

Muhabir Galip Ataman


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?