Tarhan: Bizden Büyükakın'a beslenen bir kin yok

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Başkan Tahir Büyükakın'ın Hünkar Çayırı ile ilgili sözlerine yanıt verdi.

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın sözlerine cevap verdi. Hünkar Çayırı konusunda açıklama yapan Tarhan, şu ifadeleri kullandı; "Sayın Büyükakın; Bugün Hünkar Çayırı üzerinden bizi eleştirmiş. 'İftira atıyorlar, Hünkar Çayırı’nda inşaat var diyorlar. Yalanla gölge düşürmeye çalışıyorlar. Ben olsam sokakta gezemem, halk içine çıkamam. Hünkar Çayırı’nda öyle bir şey yok' açıklamasında bulunmuş. Sayın Büyükakın, çöküşe geçen AK Parti’de bizim üzerimizden prim yaparak ayakta kalmaya çalışmasın.

"HEPİMİZİN MİRASI

Fotoğraflarda, Hünkar Çayırı’nda inşa edilen yapılar ortada. Bizim açıklamamız da ortada. Biz hiçbir belediye ile ilgili bir şey demedik.  Hünkar Çayırı tarihi mirasımızdır, orada bu çalışmalar yapıldıktan sonra tarihi alanımız yok olur. Yapılacak inşaat çalışmalarında yüzlerce kamyon ve hafriyat aracı, tarihi alandan geçtikten sonra geriye bir enkaz bırakacak dedik.  Bu hepimizin mirası, sahip çıkalım dedik.  Olayları çarpıtmasına gerek yok.

"TARİHİ MİRASIMIZ"

Anlaşılan Sayın Büyükakın kinden beslenmeyi, kaba sözler sarf etmeyi seviyor. Ancak bilmelidir ki anladığı dilden konuşmasını da biliriz. Hünkar Çayırı’nda inşa edilen yapılar Tuzla Belediyesi sınırları içerisinde. Ancak biz ona rağmen Tuzla Belediyesi, Gebze Belediyesi ya da Büyükşehir Belediyesi ile ilgili tek bir şey söylemedik. Tarihi mirasımıza hep birlikte sahip çıkılması gerekir dedik. Bu konuyu bile çarpıtacak kadar gözleri dönmüş.

"BİZE KIZIYOR OLABİLİR"

Sayın Büyükakın’ın halen arabasına yaptırdığı VIP dizaynları, tek teklif ile verdiği ihaleleri açıkladığımız için bize kızıyor olabilir. Ancak kendisinin de doğru işlere imza atması gerekiyor. Teknoloji çağında 2.5 milyon liraya fotokopi çekme ihalesini sadece bir sene için yine tek teklifle birilerine veriyorsa biz bunu tabii ki eleştireceğiz. Ayrıca fotokopi çekme işi olmadan nasıl evrak dağılımı yapılır bilmiyorsa biz kendisine yardımcı olmaya da hazırız.

"KİN VE NEFRET YOK"

Siyaset, vatandaşa yararlı olmak için, sorun çözmek için yapılır. Kent siyasetini husumete çevireceklerse, bilmelidir ki bizim tarafımızdan kendisine beslenen bir kin ve nefret yok. Ayrıca bir şey yapmamıza da gerek yok. Zaten kendi çamurlarında boğulacaklar."

03 Ocak 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?