Filiz, “Usülsüz memur yapıldılar”

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, İzmit Belediyesi tarafından sözleşmesi biten personellerin işten çıkarılması üzerine açıklamalarda bulundu

İzmit Belediyesi’ndeki personellerin sözleşmelerinin yenilenmemesinin ardından açıklamalarda bulunan İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, “ İçişleri Bakanlığı tarafından gelip inceleme yapan müfettişler sözleşmesi uzatılmayan memurların hepsinin önceki belediye başkanı tarafından usulsüz memur yapıldığını tespit etmişler ve bu usulsüzlüğün giderilmesi için gereğinin yapılmasını rapor etmişlerdir” dedi.

“PROPAGANDA YAPILMAKTADIR”

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Son günlerde İzmit Belediyesi'nden sözleşmeli memurların işlerine son vermeyle ilgili yoğun bir propaganda yapılmaktadır. Öncelikle bilinmelidir ki, belediyeler dahil olmak üzere devlet kurumlarına sözleşmeli memur almak ve sözleşmeyi sonlandırmak tamamen yasal hükümlere bağlıdır. Yasalara uygun olduğu sürece ilgili idarenin insiyatifindedir.

USULSÜZ MEMUR

Dil, din, siyasi görüş ayırt etmeden yasalara karşı insanların işten çıkarılması hiçbir vicdan tarafından kabul edilemez. Ancak, önceki hafta İçişleri Bakanlığı tarafından gelip inceleme yapan müfettişler sözleşmesi uzatılmayan memurların hepsinin önceki belediye başkanı tarafından usulsüz memur yapıldığını tespit etmişler ve bu usulsüzlüğün giderilmesi için gereğinin yapılmasını rapor etmişlerdir.


“ARPALIK VE SİYASİ RANT”


Asıl sorumlu; usulsüz bir şekilde memur alımı yapan eski belediye başkanıdır. Müfettişlerin raporu doğrultusunda usulsüzlüğün giderilmesi için gereğini yapan Hürriyet değildir. Yıllardır devletin her kurumunu arpalık ve siyasi rant olarak değerlendiren AKP iktidarı konumlarını kaybettikçe kendi yaptıkları usulsüzlükleri gürültü yaparak kapatmaya çalışmanın gayreti içindedirler. Ama unutulmamalıdır ki, ne kadar kapatılmaya çalışılsa da kokusu çıkıyor.”

02 Ocak 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?