İTÜ Vakfı’ndan öğretmenlere yeni yıl hediyesi!

Bir süredir ekonomik kriz yaşayan, haziran ayından bu yana öğretmen maaşlarını ödeyemeyen Doğa Okulları İTÜ Vakfı’na devredildi. Doğa Okulları’nın 1.3 milyon borcunun devlet bankalarının üstleneceği açıklaması öğretmenlere “yeni yıl hediyesi” olurken öğrenci velileri de eylemlerine son verdi

Galip Ataman
Galip Ataman Tüm Haberleri

İTÜ VAKFI ALDI

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Vakfı tarafından yapılan Doğa Okulları’yla ilgili açıklamada, “ Doğa Koleji’nin borçlarının yapılandırılması ve Doğa Koleji’nin tamamen İTÜ’ye geçmesi konularında uzlaşma sağlanmıştır” denildi. Aynı açıklamada, Doğa Okulları sahiplerinin yaklaşık 1.3 Milyar TL borç yapılandırmasının Vakıfbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası tarafından gerçekleşeceği ifade edildi.

YENİ YIL HEDİYESİ

Metal Yapı A.Ş. ortakları Vedat Saçaklıoğlu ve Ömer Saçaklıoğlu’nun borçları nedeniyle yaşadığı ekonomik krizden, en çok 9 aydır maaş alamayan Doğa Okulları öğretmenleri olmuştu. Doğa Okulları’nın, İTÜ Vakfı tarafından satın alındı haberini öğrenen öğretmenler, “Okulumuzun borçlarının ödenecek olması haberi bize yeni yıl hediyesi oldu. Katkı veren, destek olan, sahip çıkan herkese teşekkür ederiz” dedi.

 

DEVİR BAŞVURUSU

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri Doğa Okulları’nın İTÜ Vakfı tarafından alınmasıyla öğrenim gören 45 bin öğrenci ile görev yapan 6 bin öğretmenin rahat nefes aldığını, sırada Milli Eğitim Bakanlığı’na devir başvurusu yapılması gerektiğini söyledi. Doğa Okulları’nın İTÜ’ye devri için 1.3 Milyar TL borcun Vakıfbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası tarafından yapılandırılması gerekiyor.

01 Ocak 2020 Kocaeli/ İzmit- Gündem

Muhabir Galip Ataman


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.



Anket Yerli otomobile sahip olmak ister misiniz?