Sarıbay'dan yeni yıl mesajı

CHP Kocaeli İl Başkanı Av. M. Cengiz Sarıbay, yeni yıl mesajı yayınlayarak kente huzurlu ve mutlu bir yıl dileklerinde bulundu.

Başkan Sarıbay, mesajında şu ifadelere yer verdi; “ 2020'de herkesin, demokratik hak ve hukukunu koruyarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ilkelerinin önderliğinde, Türkiye'ye sahip çıkmasını, yokluktan, yoksulluktan, çaresizlikten daha az söz edilmesini ve 2020'nin yarınlara umutla bakılabilen bir yıl olmasını diliyorum. İnsan haklarının, demokrasinin, ifade ve medya özgürlüğünün gerilediği, yargı bağımsızlığının yok edildiği, gelir dağılımı adaletsizliğinin büyüdüğü, işsizliğin kökleştiği, yeni müdahalelerle eğitim sisteminin bir kördüğüme dönüştüğü, kadınlara ve çocuklarımıza yönelik şiddetin, istismarın önlenemediği; komşularımızla ve müttefiklerimizle sorunlarımızın arttığı, muasır medeniyet ülküsünden uzaklaştığımız bir yılı daha geride bırakıyoruz.

YENİ BİR YIL TEMENNİSİ

2020’ye girerken, özgürlüklerinden yoksun bırakılmış namuslu, dürüst, demokrat birçok aydının büyük acılarla karşı karşıya bırakılmaması, gazetecilerin Silivri'de bedel ödemeye devam etmemesi, insanlarımızın onurlarını korumak için intihar ederek yaşamına son verme gibi insanlık adına düşünülmemesi gereken bir sonla karşılaşmaması, terör örgütü yöneticileri davul zurna ile karşılanırken, işçilerin gazlanmadığı, öğrenciler dahil, hak arayanların coplanmadığı, milyonlarca insanımızın açlık sınırı altında yaşamadığı, iş adamlarının ekonomik sorunları nedeniyle fabrikalarına kilit vurmadığı, kadınlara ve çocuklarımıza yönelik şiddetin, istismarın olmadığı, kardeşleşmiş milletimizin ayrıştırılmadığı yeni bir yıl temenni ediyorum.

"YARINLARA UMUTLA BAKABİLEN"

Yeni yılda; ötekileştirmeden, kutuplaştırmadan hoşgörü ve saygı çerçevesinde bir arada beraberlik ve dayanışma içinde adil olmayı, özgür düşüncenin ve barışın egemen olduğu, hak, hukuk ve eşitlik ilkeleri doğrultusunda adaletin hüküm sürdüğü aydınlık bir geleceğe ulaşmayı diliyorum. Herkesin, hepimizin demokratik hak ve hukukunu koruyarak Türkiye'ye sahip çıkması, yokluktan, yoksulluktan, işsizlikten, çaresizlikten daha az söz edilmesi ve yarınlara umutla bakılabilen bir yıl olması dileğiyle yeni yılınızı içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

31 Aralık 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?