KSO’da Büyük Ödül, Genmacs ve Mustafa Nevzat İlaç’ın

Kocaeli Sanayi Odası 12’nci Sektörel Performans Değerlendirme Ödül Töreni’nde 24 firma ödüllerine kavuştu. Törende Büyük Ödül’ün sahipleri Genmacs Otomasyon ve Mustafa Nevzat İlaç olurken ödüllerini Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur ve kent protokolü birlikte takdim etti

Kocaeli Sanayi Odası 12’nci Sektörel Performans Değerlendirme Ödül Töreni, Wellborn Luxury Otel’de Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur’un katılımıyla gerçekleştirildi. Törende ilimizde faaliyet gösteren 24 firmaya KOBİ, Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülleri takdim edildi. Bu yıl Büyük KOBİ Ödülü’nün sahibi Genmacs Otomasyon olurken Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü’nün sahibi Mustafa Nevzat İlaç oldu. Büyük KOBİ Ödülü’nü Genmacs Otomasyon adına Genel Müdür Süleyman Geyik, Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü’nü ise Mustafa Nevzat İlaç adına Pazar Erişim, AR-GE, Sağlık Politikaları ve Kurumsal İlişkiler Direktörü Bilgen Dölek protokol mensuplarının elinden aldı.

TÖREN 2,5 SAAT SONRA BAŞLADI

Törene Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur’un yanı sıra Vali Hüseyin Aksoy, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, İl Ticaret Müdürü Veysi Uzunkaya, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Sanayi Odası Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Akın Doğan, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Deniz Ticaret Odası Başkanı Vedat Doğusel, firma yetkilileri ve davetliler katılım sağladı. 17.30’da başlaması gereken tören, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun törene geç katılım sağlaması nedeniyle 20.00’de başladı. 

“MESLEKİ EĞİTİM KAMPÜSÜ PROJESİ”

Törenin açılış konuşmasını yapan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Metal – makine – otomotiv - inşaat sektörlerinde ve köprülü vinç mesleğinde 3 bin 951 adaya sınav ve belgelendirme hizmeti verdik. Bu sınavlara ek olarak, KBB tarafından hayata geçirilmesi planlanan “Mesleki Eğitim Kampüsü” projesinin fizibilite çalışmasını ABİGEM ile birlikte yürütüyor ve bu alandaki bilgi ve tecrübelerimizi aktarıyoruz” dedi.

“7 KATEGORİDE DEĞERLENDİRDİK”

Zeytinoğlu, “Bu organizasyon ile firmalarımızı 7 kategori olmak üzere, 360 derece değerlendiriyoruz. Bu kategoriler; Verimlilik, İstihdam, Yenilikçilik ve Markalaşma, Finansal Sonuçlar, Dış Ticaret, Çalışanların Geliştirilmesi ve Bilinçlendirilmesi, Topluma Katkı ve Çevre. Çeyrek asırdır düzenlediğimiz Şahabettin Bilgisu Çevre ödülleri ile çevreye katkısı olan firmalarımızı, ayrıca ödüllendirdiğimizi de buradan hatırlatmak isterim” dedi.

“EN ÖNEMLİ KAZANIMLARI GERİBİLDİRİM RAPORU”

Devamında Zeytinoğlu, “Ödülün yanı sıra, organizasyonumuza katılan tüm firmalarımızın en önemli kazanımı, PWC danışmanlığı ile Doğu Marmara ABİGEM tarafından verdiğimiz geribildirim raporudur. Firmalarımız bu rapor ile iyileştirmeye açık alanlarını görebiliyorlar, sektörlerinde kendilerini kıyaslama ve eksikliklerini giderme imkanı bulabiliyorlar. Böylece yarışmaya katılan her bir firmalarımızın, kendilerini birer kazanan olarak görmelerini istiyoruz. Sanayicilerimizin performanslarını daha da artırmalarını temenni ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

“GEÇ KALDIĞIM İÇİN ÖZÜR DİLİYORUM”

Ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Benim Kocaelili olduğumu herkes bilir. Doğduğun yer değil, doyduğun yer demişler. Ben geç kaldığım için çok özür diliyorum. Anadolu’nun birçok kentinde genel merkezler İstanbul’a taşınıyor. Bu defa vergiler oraya gidiyor. İstanbul’da zaten para çok. Kocaeli çöpünüzü topluyor, köprünüzü yapıyor. Bu kapsamda bir haksızlık var” şeklinde konuştu.

"KOCAELİ ARTIK DÜNYA İLE YARIŞIYOR"

Devamında Hisarcıklıoğlu, “Hükümetimizle birlikte çalışarak ülkemizde bazı yatırımlara imza attık. Geçen sene Türkiye iş yapma kolaylığı endeksinde yüzde 43 noktasına geldi. Yıllardır sanayicilerimizin bizden bir talebi vardı, mesleki eğitim noktasında. Hizmet kalitesi ve standardı nedeniyle 5 yıldızlı hizmet veriliyor. Bu 5 yıldızı ben vermedim. Uluslararası bağımsız kuruluşlar veriyor. Kocaeli’deki bütün odaları tek tek kutluyorum. Sizler bir arada olduğunuz için böyle işler başarıyorsunuz. Sanayide Türkiye’nin gözbebeğisiniz. Otomotiv, kimya, metalde Türkiye’nin lideri Kocaeli. Kocaeli artık ülke ile değil dünya ile yarışıyor. Buna da maşallah demek lazım. Ödediğiniz vergiyle Türkiye’de ikincisisiniz. Vergi tahsilatında ise Türkiye’de birincisisiniz. Bu başarınızla gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

“KADIN GİRİŞİMCİ SAYIMIZ 2 KATINA ÇIKTI”

Gençler arasında en yoğun işsizliğin Almanya’da ve Avusturya’da olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, "Her ilde bir okulu odalarımıza, borsalarımıza teslim ettik. Tehlikeli mesleklerde çalışan kardeşlerimiz için mesleki yeterlilikte en fazla belgelendiren il Kocaelimiz. Kadınlarımızı ihmal etmişiz. Kadın girişimcilerimizi desteklemek üzere onlar için çalışıyoruz. Son 10 yılda kadın girişimci sayımız tam 2 katına çıktı. En fazla gurur duyduğum kadın girişimcilerimiz oldu” ifadelerine yer verdi.

“BU RAKAMLARLA GURUR DUYUYORUZ”

Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, “Kocaeli sanayi ile barışık bir şehir. Bizler de belediye yöneticileri olarak bu rakamlarla gurur duyuyoruz. Yapabileceğimiz her türlü destek için hazır olduğumuzu sizlere beyan etmek istiyoruz” dedi.

“İHRACATTA 69 ÜLKEDE 6’NCIYIZ”

Ardından Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, “Burada olma sebebimiz, ilimizin Türkiye’de dünyada taşıdığı öneme binaen daha farklı neler yapabilirizi konuşmak. Kocaeli’de Tarih Koridoru gibi önemli bir mekan var. Lütfen gidin görün. Küresel ticaret çok farklı bir yöne doğru gidiyor. Çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Dünya Ticaret Örgütü, ticaret büyüme rakamını yılın başında 3 olarak açıklamıştı. Şimdi 1.2’ye çekti. 69 ülke ihracat rakamlarını açıkladı. 50 tane ülke, yüzde 2.3 gerilemiş. Biz ise, 5’inci ülke olarak büyüme grubundayız” şeklinde konuştu.

“KURUMLARIMIZLA İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDEYİZ”

Kürsüye çıkan Vali Hüseyin Aksoy ise, “Türkiye ekonomisine en fazla katkı veren illerin başında geliyor. Kocaeli’de başta Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, odalarımız, üniversitelerimizle koordine bir şekilde çalışmalarmızı yürütüyoruz. Çalışmalarımıza bundan sonra da devam edeceğiz. Tüm iş dünyamıza istihdam sağladıkları için, vergi ödedikleri için en içten teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

ÖDÜL ALAN FİRMALAR

Ağaç ve Kağıt Ürünleri Sanayi Sektörü

KOBİ ödülü: Montel Mobilya

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü Adel Kalemcilik

Gıda Sanayi Sektörü

KOBİ Ödülü: Sarıbaş Tarım ve Süt Ürünleri

 

Elektrik ve Elektronik ve Otomasyon Ürünleri Sanayi Sektörü

KOBİ ödülü: ESO Endüstriyel

Motorlu Taşıt Servis Sanayi Sektörü

KOBİ Ödülü: Nazer Otomotiv

Yazılım Ürünleri Sektörü

KOBİ Ödülü: Bimser Çözüm Yazılım

İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektörü

Büyük ve Orta Olçekli İşletme Ödülü: Nuh Çimento

İlaç Sanayi Sektörü

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Onko İlaç

Havacılık ve Savunma Sanayi

KOBİ Ödülü: Aycan Havacılık

Tekstil Sanayi Sektörü

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Metraco Tekstil

Plastik ve Kauçuk Ürünleri Sanayi Sektörü

KOBİ Ödülü: İmren Plastik

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Pimtaş Plastik

Makine Sanayi Sektörü

KOBİ Ödülü: ICM Makine

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Systemaıhsk Havalandırma

Kimya Sanayi Sektörü

KOBİ Ödülü: Malva Kozmetik

Büyük ve Aorta Ölçekli İşletme Ödülü: Hektaş Ticaret

Taşıt Araçları ve Yan Sanayi Sektörü

KOBİ Ödülü: Üçelkauçuk Taşıt Araçları

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Kordsa Teknik

Taşımacılık ve Lojistik Hizmetleri Sektörü

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Autoport Liman

 

Metal Sanayi Sektörü

KOBİ Ödülü Altaş Alüminyum

Büyük Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Demisaş Döküm

Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Sektörü

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Tüpraş

Büyük Ödül

KOBİ Ödülü: Genmacs Otomasyon

Büyük ve Orta Ölçekli İşletme Ödülü: Mustafa Nevzat İlaç

06 Ara 2019 - 23:03 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?