Konak, 7 hekimi daha ailesine kattı

Sağlık sektöründe sunduğu güncel ve kaliteli hizmeti ile önemli bir yere sahip olan Özel Konak Hastanesi; Yenidoğan Yoğun Bakım, Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Gastroenteroloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz, Kardiyoloji alanlarında 7 uzman hekimi daha bünyesine katmanın gururunu yaşıyor

Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası kalite belgesine sahip, sağlıkta marka olan, güncel, kaliteli ve erişilebilir kaliteli sağlık hizmeti sunan Özel Konak Hastanesi Neonatoloji (Yenidoğan Yoğun Bakım), Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Gastroenteroloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz, Kardiyoloji alanında Doç. Dr. Özge Serçe Pehlevan, Op. Dr. Emre Karatekelioğlu, Op. Dr. Murat Öztürkler, Uzm. Dr. Yaşar Genç, Op. Dr. Hakan Erdoğan, Uzm. Dr. Eren Sağıroğlu ve Uzm. Dr. Erkan Esen olmak üzere 7 önemli hekimin katılımı ile güçlü kadrosunu büyütmeye devam eden, bölgesinde tüm dallarda önemli bir yere sahip olan Konak, bu önemli katılımlarla her dalda alternatifli akademik insan kaynağına sahip olma hedefini sürdürüyor.

SAĞLIK ROTASI VE VİZYONU ANLATILDI

Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Yüksel Ağca, Yönetim Kurulu Üyesi Sevgi Gündoğdu, Başhekim Uzm. Dr. Özlem Bilgin ve İdari Direktör Özlem Kuyruklu ve hastane yönetim kadrosu ev sahipliğinde DoubleTree by Hilton Otel’de basın toplantısı gerçekleştirilerek hastaneye yeni katılan hekimlerin tanıtımı yapıldı. Toplantıda gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Semrel Oruç Aşçı da yer aldı.Toplantıda önümüzdeki döneme ilişkin Konak Hastanesi’nin sağlık rotası ve vizyonu hakkında bilgi verildi. Basın toplantısında konuşan Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu çok önemli branşlarda hekimleri, Konak Ailesine alarak 2020 için önemli bir adım attıklarını belirtti.

“MİSAFİRLERİMİZLE BAĞIMIZI GÜÇLENDİRDİK”

Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, “Konak Hastanesi olarak, 1995’te kurulduğumuz ilk günden beri vizyonumuz gereği hizmet mükemmelliği ve sosyal sorumluluk projeleriyle fark yaratan, bilimsel ve akademik uygulamaları ile öncü; herkes için sağlık ilkesini, sağlığın her alanında hayata geçiren uluslararası bir marka olmayı amaçladık. Konum olarak misafirlerimizin ve hasta yakınlarının kolayca ulaşabileceği lokasyondayız. Sağlıklı ve doğru iletişim ile misafirlerimiz ile bağımızı güçlendirdik, doğru seçilmiş nitelikli hekim kadromuz ve personellerimizle her zaman çok çalıştık, geniş branş ağımızla hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için daha da fazla çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“KENTİ MARKASI OLMANIN HAKLI GURURU”

“Biz, misafirlerimizin ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarının ve beklentilerinin farkındayız” diyen Gündoğdu, “7/24 açık acil servisimiz, 25 farklı bölümümüz ve 107 yatak kapasitemiz, kendini işine adamış 60’a yakın deneyimli hekimimiz, 500’ e yakın personelimizle, etik çalışma ilkemizden ödün vermeden, Konak ruhunu yaşatmaya ve bu kentin markası olmanın haklı gururuyla sağlığınız için her zaman görevdeyiz” diyerek sözlerine devam etti. Gündoğdu, “Meslektaşlarıma şimdiden bizimle mesai ve emek harcayacakları için gönülden mutlu olduğumu belirtir, Konak Hastanesi’nin gelecek vizyonunu sahiplendikleri için şimdiden teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“SAS AKREDİTASYON BELGESİNİ KAZANDIK”

Op. Dr. Gündoğdu, “Bu arada Kasım ayında Sağlık Bakanlığı Türk Sağlık Enstitüleri Başkanlığı tarafından, hastanemiz Ankara’ya Sağlık Akreditasyon Standartları Akreditasyon Belgesi verilmek üzere davet edilmiştir. Ülkemizde akredite olan, 3 Özel Hastaneden biri olarak kalite belgemizi T.C. Sağlık Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe’den almanın gururunu yaşadık. Konak Hastanesinin kuruluşundan itibaren başlayan kalite çalışmaları, ISO 9001-2008 ile başlayan belgeleme sürecinin sonrasında Uluslararası akreditasyon olan JCI ile devam edip akreditasyonda son nokta olarak kabul edilen ulusal SAS akreditasyon belgesine hak kazanmıştır” dedi.

“BABA OCAĞI BURASI, İSİM HAKKI BİZDE KALDI”

Son olarak Gündoğdu, “Konak Hastaneleri kurulduğu günden beri çok ortaklı bir sağlık kurumu idi. Takdir edersiniz ki çok ortaklılık zor zanaat. Aile olarak büyüdük, doğal olarak aile büyüyünce ayrılık getirdi. Masaya oturup centilmence el sıkıştık ve ayrıldık. İsim marka ve patent hakkı İzmit Konak Hastanesi’nde kaldı. Çünkü biz baba ocağıyız. Ortaklık yapımız sadeleşti. Konak Hastanesi, Gündoğdu ailesi, Kardiyoloji Uzm. Dr. Yüksel Ağca, Op. Dr. Erkan Türköz, Op. Dr. Ümit Ali Malçok ve Fikret Çimen olarak güncelleşti. Eski ortaklarımız, 2. yılın sonuna doğru yeni bir isim ile hizmet vermeye başlayacaklar. Hayırlı olsun, yolları açık olsun” dedi.

“JCI AKREDİTASYONU ALAN İLK HASTANEYİZ”

Ardından Yönetim Kurulu Üyesi Sevgi Gündoğdu, “Hastanemiz bu katılımlarla hem tıbbi anlamda hem de hasta memnuniyeti anlamında önemli noktalara ulaştı. Şu an 500’e yakın tıbbi ve idari kadromuzla bölgemizde sağlığın her alanında hastalarımıza etik, kaliteli, güncel ve erişilebilir hizmet ilkesi ile çalışıyoruz. Biz hastalarımıza ve topluma mümkün olan en iyi, en güvenilir, en ekonomik sağlık hizmetini sunmayı amaçladık. SAS tarafından akredite olmak bizim için mükemmellik yolunda önemli bir başarıdır. Hastanemizin tüm alanlarında gerçekleşen kapsamlı denetimler sonucu, alınan belge sonrası hedefimiz geçici değil sürdürülebilir başarı olacaktır. Sağlıkta altın standart olan uluslararası JCI akreditasyonu alan ilimizdeki ilk hastaneyiz” diye konuştu.

“25 FARKLI BRANŞTA HİZMET”

Toplantıda konuşan Konak Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Özlem Bilgin ise, “Konak Hastanesi başta Kadın Doğum ve Çocuk Sağlığı olmak üzere 25 farklı branşta sağlık hizmet vermektedir. 34 küvözlü Yenidoğan Yoğun Bakımımız hassasiyetimizin en yüksek olduğu bölümlerden birisidir” diyerek aileye yeni katılan hekimleri kamuoyuna tanıttı.

“PROJEMİZİ BAKANLIĞA SUNDUK BEKLİYORUZ”

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, “60 hekim arkadaşımız, 400’ün üzerinde personelimiz var. İlk etapta fiziki şartları iyileştirip hastanenin kapasitesini arttırmak için projemizi hazırladık. Bakanlığa sunduk. Ama tarihi biraz daha erteledik. Hastanemizi en kısa zamanda büyüteceğiz. İlk adımımız büyütmek” ifadelerine yer verdi.

Doç. Dr. Özge Serçe PEHLEVAN kimdir?

1978 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 2008 yılında Marmara Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında ihtisasını tamamlamıştır. 2009 yılında yan dal sınavını kazanarak, 2009-2012  Zeynep Kamil Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Neonatoloji (Yenidoğan Yoğun Bakım) Yan Dal Uzmanlığı İhtisasını tamamlamıştır. 2012-2018 Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapmıştır. 2017 yılında Neonatoloji “Doçent Doktor” ünvanını almıştır. Şu anda Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve Neonatoloji Uzmanı olarak İzmit Konak Hastanesi’nde görev yapmaktadır. Yenidoğan yoğun bakım bebek takibi, prematüre ve sağlıklı bebek takibi, yenidoğan bakımı ve beslenmesi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

Op. Dr. Emre KARATEKELİOĞLU kimdir?

1970 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 1993 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1999 yılında Çukurova Üniversitesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını tamamlamıştır. Takiben Almanya Düsseldorf ta Zentrum für Reproductionz Medizine de Prof. Dr. Hugo Verhooven ile başta tüp bebek olmak üzere yardımcı üreme teknikleri üzerine çalışmalar yaptı. 2001 yılında İstanbul Eurofertil Tüp Bebek merkezinde göreve başladı. 2005 yılında Op.Dr. Haşim Cemaloğlu ile birlikte yaptığı çalışma ESHRE (Europan Society of Human Reproduction and Embryology) tarafından en iyi araştırmacı ödülüne aday gösterildi. 2007 yılında Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi Tüp Bebek Bölümü Tıbbi Direktörü olarak göreve başlamıştır. 2010-2012 yılında Avrupa ve Amerika’da Tüp Bebek konusunda oldukça başarılı olarak tanınan İspanyol IVI ((İnstituto Valenciano de İnfertilidad) grubunun İstanbul’daki merkezinde görev yapmıştır. 2012-2019 yılları arasında Fulya Vital Plaza Muayenehanesinde ve İstanbul Tüp Bebek Merkezinde hastalarına hizmet evermiştir. İnfertilite (kısırlık) tedavisi, Tüp Bebek, yumurta dondurma ve saklama, embriyo dondurma ve saklama, normal doğum ve gebe takibi başta olmak üzere kadın hastalıkları ameliyatlarını açık ve kapalı yöntemle yapmaktadır.

Op. Dr. Murat ÖZTÜRKLER kimdir?

07 Ağustos 1981 Kars’da dünyaya gelmiştir. 2004 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2010 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahiliye İhtisasını tamamlamıştır. 2013 yılında yan dal sınavını kazanarak, 2013-2016 yılında Kocaeli Üniversitesi Gastroenteroloji yan dal ihtisasını bitirdi. 2010-2011 yılları arasında Gaziantep Şehit Kamil Devlet Hastanesi, 2011-2013 yıllarında İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2016 -2018 İzmit Seka Devlet Hastanesi, 2018-2019 Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi hastanesinde görev yapmıştır. Endoskopi, kolonoskopi işlemleri başta olmak üzere birçok özefagus, mide, karaciğer ve barsak sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisini yapmaktadır.

Uzm. Dr. Yaşar GENÇ kimdir?

1967 yılında Erzincan’da dünyaya gelmiştir. 1991 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1991-1995 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Dahiliye İhtisasını, daha sonra 1997- 2000 yılları arasında Atatürk Üniversitesinde Kardiyoloji İhtisasını tamamlamıştır. 1995-1997 yılları arasında Giresun Espiye Devlet Hastanesi, 2000/2010 yılları arasında Balıkesir SSK Hastanesi, 2010-2019 yılları arasında Balıkesir Özel Sevgi  Hastanesi’nde görev yapmıştır. Başta radiyal (koldan) ve femoral(kasıktan) invaziv anjiyografi ve stent tedavisi, Kalp pili takma, perifer anjiyografi olmak üzere, EKO, Efor, ritim ve tansiyon holterle kardiyolojik hastalıkların tanı ve tedavisini yapmaktadır.

Op. Dr. Hakan ERDOĞAN kimdir?

15 Şubat 1978 Kastamonu’da dünyaya gelmiştir. 2001 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2009 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Beyin Cerrahi ihtisasını tamamlamıştır. 2010-2012 yılları arasında Kilis Devlet Hastanesi Nöroşirürji Kliniği, 2013-2015 yılları arasında Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı, 2015-2016 yıllarında Gebze John Hopkins Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi Nöroşirürji Kliniği, 2017-2019 Adatıp Kurtköy Hastanesi Nöroşirürji Kliniğinde çalışmıştır. Beyin tümörü ve bel ve boyun fıtığı ameliyatları, omurga cerrahisi başta olmak üzere birçok beyin cerrahi başarıyla gerçekleştirmektedir.  

Uzm. Dr. Eren SAĞIROĞLU kimdir?

4 Mayıs 1977 tarihinde İzmit’te dünyaya gelmiştir. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2008 yılında Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını tamamladı. 2010-2012 yılları arasında Şırnak Uludere Devlet Hastanesinde Çocuk Uzmanı olarak mecburi hizmetini tamamlamış aynı zamanda Başhekimlik görevini yürütmüştür. 2012-2019 yılları arasında Derince Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görev yapmıştır. Sağlıklı bebek takibi, 0-16 yaş grubu hastalıkların tanı ve tedavisinde hizmet vermektedir.

Uzm. Dr. Erkan ESEN kimdir?

1979 tarihinde Bolu’da dünyaya gelmiştir. 2003 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 2010 yılında Sağlık Bakanlığı Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları anabilim dalında ihtisasını tamamladı. 2013-2019 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Derince Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapmıştır. Başta Rinoplasti, tonsil, adenoid, sinüs cerrahisi olmak üzere kulak burun boğaz hastalıkları, işitme bozuklukları,  sinüs ve boyun hastalıkları tanı ve tedavisinde hizmet vermektedir.

06 Ara 2019 - 12:06 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?